Ocena kierowcy - Opel Astra H Hatchback 5d

marootbg, 8 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW
Rok produkcji 2004
Opel Astra H Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW 2004-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : nie rdzewieje, wszystko dobrze zakonserwowane, lakier wysokiej jakości, spód autka jak nowy zero korozji. Duży plus
Silnik : pompa oleju, turbosprężarka.
Zawieszenie : twarde i sztywne, na zakrętach i nierównościach bez rewelacji, a raczej źle.
lubie to autko, ale nie zdecydowałbym się drugi raz na ten model, szybko się nudzi, poza tym niezbyt wygodne siedzenia, zawieszenie twarde i sztywne, mało dynamiczna wersja silnika, w porównaniu do astry IV mało miejsca w środku.
głośny, dość duże wibracje, mało dynamiczny, ale świetne spalanie, nie zawiódł mnie jeszcze.
głośna, ciężko wbija się biegi odkąd mam ten samochód, czasem przy wbijaniu 1 i wstecznego zagrzechocze.
OK.
Na początku było nieźle, dużo miejsca ale po latach zaczęło go brakować, teraz za mało stanowczo.
Silnik głośny, trzęsie bardziej niż w wersji 100-konnej, brak dwumasy odpowiada za to, w środku brak wyciszenia w porownaniu do iinych aut. Slychac wszystko co pod maska sie dzieje.
spalanie rewelacja jak na te roczniki.
OK.
w ciągu 3 lat eksploatacji, padła mi pompa oleju, zerwało się koło pasowe pompy, pasek rozrządu rozerwało i pasł cały rozrząd. Koszt naprawy prawie 3000zł, następnie padło sprzęgło w klimie (wersja ze sprzęgłem w środku), teraz turbo padać zaczyna bo olej kapie z niego.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW [l/100km]

5,1