Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

Adam K, 11 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2009
Opel Astra H Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Spodziewałem się po tym aucie czegoś innego. Za 72tyś PLN można już co nieco przebierać w ofertach. Jak na auto europejskie, jest rewelacyjnie wyposażony, dość wygodny i to koniec zalet jest paliwożerny + awaryjny. Miałem też nadzieję że \"wady wieku dziecięcego\" zostały już usunięte w modelach z rocznika 2009, ale jak widać myliłem się. Zrobiłem autem 97 km, a już miałem wymienioną przednią szybę, i mnóstwo innych rzeczy (zamek w tylnej klapie, podgrzewanie lusterek, zbiorniczek płynu do spryskiwaczy itp.) Piętą achillesową jest elektronika - na dalsze wypady poza miejsce zamieszkania będę chyba pożyczał komputer z serwisu. Wprzyszlości nie skuszę się na opla wystarcze zaraza raz na 100 lat. Zdecyduje śię na Francuza tak na pana na F oni przez te lata nauczyli się robić auta opel nie a szkoda bo to fajne auto.
Przeciętnie pomimo 100 km startuje słabo, również przy wyprzedzaniu brakuje pary. Podjazd pod górkę w parkingu podziemnym na 2 prawie nie możliwy, masakra. Do Forda Focusa II lub dużo cięższej Meganki III z silniekiem 85 km nie ma startu. Moim zdaniem do miasta lub spokojnej jazdy wystarczy. Do zalet należy cicha praca.
Jest dobrze, biegi wchodzą gładko.
Przeciętnie. Najbardziej nie podoba mi się bicie zawieszenia z tyłu na większych nierównościach . W zakrętach trzyma się dobrze, nie wychyla się. Komfort w porównaniu do Froda czy nawet Meganli III ! jest wyższy ale jeśli chodzi precyzję i trzymanie toru jazdy dużo brakuje.
Bardzo dobra widoczność, na wszystkie strony, . Lusterka boczne minimalnie za krótkie ale można się przyzwyczaić. Fatalne oświetlenie przy cofaniu, w nocy nic nie widać.
Czytelny ekran komputera. Fotele są zatwarde i mało wygodne nie trzymają na boki. Materiały (plastik) są dosyć delikatne bardzo szybko scierają sie niekture elemęty.
Bardzo dobra klimatyzacja, ogrzewanie również bardzo dobre.
Dużo miejsca z przodu, trochę mniej z tyłu.
Przy 120 km dudni wiatr i opony natomiast przy 140 radia nie słychać.
Mial tak malo palić bzdury w miesćie min 6.0 litra na 100 a tak standardowo 6.8 - 8.0 litra na 100 to zbyt wiele!
Opel pobiera pieniądze a daje wzamian nic.
zamek w tylnej klapie, podgrzewanie lusterek, zbiorniczek płynu do spryskiwaczy, radio, centralny, przedni leflektor nieszczelny tak jak i tylni co jest z tym autem? Zawieszenie szybko polskie drogi niszczą je KOSZTY NAPRAWY nie sa takie małe niestety banialuki polaków o tnich częsciach zamiennych do opla to bzdura ! tanie są te z chin.
komputer oszalał brak rozruchu auto na lawecie do elektryka. W czasie zimy tylnia szyba po otwarciu umartwila się ( darmowa klima, szkoda że zimą przy 19 C )

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW [l/100km]

7,7