Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

kingfisher84, 9 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2005
Opel Astra H Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
W tej chwili jeżdżę Astrą H kombi z silnikiem 1.7cdti 101KM. Zdecydowałem się na zakup, bo przez rok czasu jeździłem takim samym samochodem jako handlowiec tylko 1.3cdti 90KM. Auto pozytywnie mnie zaskoczyło, a nigdy u mnie nie było w domu tradycji "Opla";) Mam porównanie co do tych dwóch silników, bo zrobiłem trochę kilometrów. Silnik 1.7 ma bardzo dobre opinie "w internecie" i spore tradycje, natomiast 1.3 uchodzi za mały, awaryjny i z turbodziurą. Powiem tak - kupić ten, który jest w lepszym stanie. Do turbodziury się szybko przyzwyczaiłem, skrzynia była 6 i silnik dosych cicho chodził i był oszczędniejszy o ok 0,5/1l Zaleta łancuch rozrządu i spalanie 5/5,5. 1.7 jest trochę głośniejszy, pali według mnie więcej, ale też jest wdzięcznym silnikiem. Dodam, że i jedno i drugie auto miałem z przebiegiem ok 240 000km i te silniki chodzą naprawdę ładnie. Wyznaję zasadę delikatnie na zimnym silniku i chłodzę turbo po autostradzie. Auto ma fajny nowoczesny design i na zewnątrz i w środku. Mam wersję z nawigacją i sterowaniem przy kierownicy radia, tempomatem oraz rozbudowanym komputerem - całość bardzo fajna i intuicyjna. Auto jest dość wygodne, sporo miejsca a bagażnik kombi naprawdę duży. Zawieszenie jest zestrojone średnio twardo i wg mnie jest trwałe, a napewno proste w obsłudze (McPersony i belka) Służbówka z Polskiego salonu 2008r trochę rdzewiała na klapie i nad szybą przednią. Mój prywatny "Niemiec" z 2005 nie ma grama rdzy. No i jak zawsze...Jak dbasz, tak masz. Z częściami nie da się tanio i dobrze. Generalnie polecam.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW [l/100km]

5,7