Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

fidelio, 9 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2007
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2005-2013 - Oceń swoje auto
Auto wizualnie fajne. Reszta jak poniżej. Brak uchwytów na cokolwiek. Nawet puszki nie ma gdzie postawić. Auto mam od listopada 2014 r. Przejechałem 6.000km.
Totalna lipa. Muł że zgroza. Żre paliwo jak smok. To jest common rail. Jeżdżę sam i trasa 6l/100, a miasto 7,5l/100. To jest oszczędne auto? Przy 185.000km rozpadło się, tak rozpadło się koło zamachowe(dwumas), sprzęgło i wysprzęglik. Ciekło z uszczelniaczy, cieknie z przekładni kierowniczej, rozpieprzyły się linki zmiany biegów, padła świeca. Masakra. Już wpuściłem do tego auta 4.000 zł (po znajomości i na częściach z dużymi rabatami). A jeszcze czeka mnie kolejne 2.000 zł. Ludzie ja wtopiłem ale ostrzegam przed tą padaką. Kupcie sobie VW golfa IV lub V i miejcie spokój.
Skrzynia m-32. Największy syf jaki wypuszczono w historii. Pewne, że się rozpadnie tylko kiedy? Trzeba czekać.
Kombi buja się jak krowa na zakrętach.
Ceny usług przy tym samochodzie są straszne. Wyciąganie skrzyni biegów samodzielnie przez mechanika nie jest możliwe.
Jaka cena na rynku wtórnym taka jakość.
No małych usterek to jeszcze nie zdążyłem mieć.
Wymiany rozrządu nie wyliczam. Bo to czynność rutynowa. 1. Wymiana. Świece żarowe. Każdy warsztat, łącznie z serwisem stwierdza, że wymiana odbywa się na własną odpowiedzialność bo świece urywają się na potęgę. 2. Wymiana. Sprzęgło (700zł), wysprzęglik (450zł), dwumas (1012 zł), uszczelniacz wału (104 zł), uszczelniacze półosi (40 zł) usluga 500 zł. Części i usługa na rabatach. 3. w drodze. Linki zmiany biegów (tylko serwis 500 zł), usługa 80 zł, regeneracja przekładni kierowniczej (1500 zł), 4. modlitwa o to żeby skrzynia się nie rozsypała. I co takim autem jechać poza granice kraju to strach.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW [l/100km]

6,6