Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

rafix, 16 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2005
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW 2004-2013 - Oceń swoje auto
Ogólna ocena 4,5 pkt, ale nie ma takiej opcji więc daję 4 pkt - wnioski można wyciągnąć z kolejnych komentarzy. Nie jest to luksusowa limuzyna, ale też nie musi nią być. Spełnia swoją rolę w bieżącej eksploatacji i jestem z niej zadowolony.
Na trasie zbiera się rewelacyjnie, przy dwóch osobach i załadowanym bagażniku i przy prędkości 100 km/h wyprzedza rewelacyjnie na 6 biegu, redukcja jest tu zbędna, turbo pcha wozik do przodu bez grymaszenia. Z czystym sumieniem mogę dać 5 pkt.
Nic nie haczy, krótka przekładnia, biegi wchodzą zdecydowanie to wszystko co pozwala na płynną jazdę. Tu tez 5 pkt.
Prowadzi się pewnie, na zakrętach trzyma się jak przyklejony - to moje pierwsze kombi i mialem obawy jak będzie się prowadził - teraz już wiem - rewelacyjnie. też 5 pkt.
Tu niestety nie jest najlepiej - ale też coś za coś, uklad linii nadwozia ogranicza widoczność do tyłu, napisałem coś za coś bo jest to jedno z ładnieszych kombi w tym segmencie. Jak dla mnie 3,5 pkt - tyle nie moge dać więc daje 3 pkt.
Wszystko na swoim miejscu, tylko przełącznik BC jakoś tak niefortunnie wylądował w kiepskim miejscu - ale da się przeżyć. Tu daję 5 pkt, bo nie ma 4,5, a 4 to za mało.
To nie benzyniak więc potrzebuje dłuższej chwili żeby się nagrzać - diesle tak mają. Wentylacja - jest OK. Daję 4 pkt.
To duży samochód. Dwie dorosłe osoby z przodu i dwójka dzieci z tyłu - bez problemu. Jednak osoby o wysokim wzroście powinny siadać z przodu. 4 pkt.
Jest trochę głośno, ale do zaakceptowania. Najgorzej jest przy zimnym silniku, ale jak się rozgrzeje to jest git. Podczas jazdy nie przeszkadza. 4 pkt.
Przesiadłem się z benzyniaka więc nie narzekam. Ale i tak wszystko zależy od stylu jazdy. Daję 4 pkt - mogło być trochę lepiej.
Jak na auto tej klasy jest trochę za drogie, ale od lat jeżdżę Astrami i mam do tych samochodów zaufanie więc zainwestowałem i jak na razie jestem zadowolony. Oby tak dalej.
Oby tak dalej :) Daję 4 pkt bo kurz dostał mi się do reflektora i nie mogę nic z tym zrobić.
Przy tym przebiegu w dieslu nie ma prawa się cokolwiek wysypać. Śmigam na trasie i w mieście i cieszę się jazdą. Tu mogę dać 5 pkt.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]

6,8