Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Damekk4, 7 lat temu
Silnik 2.0 DTI 101KM 74kW
Rok produkcji 2001
Opel Astra G Hatchback 2.0 DTI 101KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik super, spalanie bardzo niskie.
Karoseria : Rdzewiejące tylne nadkola
Układ elektryczny : Lusterka, tylna szyba, klima, światła przeciwmgłowe, fotel kierowcy
Układ hamulcowy : linki hamulca ręcznego
Całokształt auta oceniam na 4 gwiazdki, ze względu na dobry silnik i niskie spalanie. Niestety drobne usterki i słabej jakości skrzypiące plastiki ujmują temu autu.
Nie miałem, żadnych poważnych napraw silnika dlatego daję maksa. Nie ma problemów z odpalaniem nawet przy dużych mrozach. Wszystko ok
Akurat w moim przypadku skrzynia chodzi trochę oporowo, mi to szczególnie nie przeszkadza ale dziewczyna ma czasami problem z wbiciem jedynki...
Zawieszenie twarde i właściwie bez szału, zdaża się, że coś poskrzypi. Ogólnie to prowadzi się dobrze ale prowadziłem fajniejsze auta więc daję 3 gwiazdki.
Szału nie ma jeżeli chodzi o widoczność.
Wszystk raczej ok.
Ogrzewanie spoko, mimo, że długo się grzeje (to w końcu diesel). Ale trafiłem na model gdzie układ grzewczy nie jest szczelny przez co gdy np. ustawiam nawiew na szyby, to mocno dmucha również przez wentylację skierowaną na kierowcę i pasażerów.
Jak na ten segment auta to bardzo dużo miejsca. Z tyłu również odpowiednia ilość miejsca dla ciebie i dziewczyny :D (sprawdzone)
Niestety auto słabo wyciszone.
Spalanie w tym aucie jest świetne. Pomijając fakt, że silnikowi brakuje kilku kucy to spalanie ma rewelacyjne. Średnio zawsze wychodzi mi w granicach 6 - 6,5 litra po mieście, w zimę może trochę więcej. W trasie pali średnio około 5 litrów. Najmniej wyszło mi 3,5 litra - sam się zdziwiłem. Polecam jak najbardziej
W tej cenie myślę, że lepiej wybrać nie mogłem.
Niestety dużo rzeczy lubi się popsuć, od elektrycznych lusterek, przez światła przeciwmgłowe, na podgrzewaniu tylnej szyby kończąc...
Poza regeneracją alternatora, nic poważniejszego nie robiłem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DTI 101KM 74kW [l/100km]

5,7