Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

Silnik 1.6 i 71KM 52kW
Rok produkcji 1996
Opel Astra F Hatchback 1.6 i 71KM 52kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Silnik : Falujące obroty to jest dramat ! I do tego litry palonego oleju...
Karoseria : Brak ocynku. Mimo to mój egzemplarz ma blachę na 4+
Całokształt ? Uważam że jest naprawdę ok. Napewno odradzam silniki 1.6.. lepiej dołożyć i kupić 2.0 115km wtedy będzie naprawdę super autko na dłuższy czas. Blacha w mojej astrze jest ok (tylko jedna ćwiartka do wymiany a reszta jest super bez grama rdzy !, podłoga też super). Naprawdę spoko samochód jako ten pierwszy który ma nauczyć jeździć i nie zrujnować portwela.
Falujące obroty. To jest jakiś kurde DRAMAT ! Nic nie pomaga. Najlepiej uznać TEN TYP TAK MA i przestać sobie zaprzątać tym głowę. Bo gra nie warta świeczki.. Do tego żłopie olej chociaż ma prawo 402tys km.. jakiś 1l/1000lkm. Polecam dolanie Ceramizera. A tak to silnik mułowaty. Na krajówkach mijanie tira to mity... Trzeba naprawdę wyrobić skilla żeby takie manewry wykonywać !
No jest ok. Bez szału, ciężko mi jest się wypowiedzieć ponieważ u mnie są do wymiany poduszki. Co zauważyłem wchodzenie na pierwszy bieg lubi być kłopotliwe. Nie tylko w Astrze ale także w Vectrze B
Moja Asterka jest bardzoo twarda. Czuć wszystkie nie równoście ale za to jak trzyma się w zakrętach, naprawdę super. W porównaniu do Vectry B , Corsy C, Peugoeta 206 SW to ASTRA WYCHODZI REWELACYJNIE. Chociaż u mnie prawdpodobnie jest zawias od GSI
Mam 187cm, muszę zniżyć fotel na maxa na dół ale widoczność jest dobra, chociaż w lusterkach trochę mało widać ale lepiej jest niż w Vectrze B bo tam to jest dramat i pastucha jeśli chodzi o lusterka.. Odległości od innych bardzo łatwo wycząc wkońcu jest to hatchback.
Ergonomia ? O ergonomii można powiedzieć tylko że jest słaba. Czuć na wrzuceniu na luz przy rozpędzonym samochodzie. Momentalnie zaczyna mocno zwalniać. W tym aspekcie napewno lepszą będzie Calibra albo Vectra B
Super.
Fotele super. Lepsze niż Vectrze B albo Corsie C. Nie tak dopasowane jak od Peugeota. Ale wygodne niesamowicie. Mówię tu o fotelach z wersji GSI ;) Dla kierowcy ? Super ! Mam 187cm i nie mam najmniejszego problemu (może trochę przy wsiadaniu) ale tak to bajka. Jechałem też Oplem Corsą C, Oplem Vectra B oraz Peugeotem 206 SW i w astrze naprawdę jest luz. Dla pasażerów z tyłu do 180cm też jest naprawdę dobrze, ale raczej nie na podróże kilkaset km.
Super, chociaż ja mam dodatkowe maty wygłuszające komorę silnika. Ale tego chyba normalnie nie było.
Jeśli chodzi o spalanie LPG przy spokojnej jeździe 9,5 (zmiana biegów na 2000obr oraz nie przekraczanie 100km/h jest dramatyczne) jazda to męka, stoimy w miejscu a pali na taką jazdę zaaa dużo. A przy zmianie biegów na 3000-3500obr i jeździe do 140km/h równe 10l (autosrada,krajówki)
Nie jest źle jeśli znajdziemy zadbany zdrowy egzemplarz. A takie powiedzmy się zaczynają od 2500zł...
Sypnąć się może dosłownie wszystko, ale wielki + na ceny części, klamka 7zł, tuleje w zawieszeniu po 10 zł, termostat 40zł czy sprężyny 50zł za sztukę, ceny ani trochę nie zrujnują a naprawy można wykonać bez większej znajomości mechaniki, najprostszymi narzędziami.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 71KM 52kW [l/100km]

10,2