Ocena kierowcy - Opel Astra H Hatchback 5d

vanD, 8 lat temu
Silnik 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Rok produkcji 2006
Opel Astra H Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Wygoda wewnątrz, duży komfort jazdy i linia nadwozia, którą lubię oglądać wychodząc na papierosa - ponoć po tym można rozpoznać, czy jest się zadowolonym z zakupu.
Silnik : bierze olej ponad miarę
Układ elektryczny : padające gniazdo zapalniczki
Inne : brak
Sprawia wrażenie wysokiego komfortu. Ściągnąłem z Włoch z krótkim 80 tys. przebiegiem. Jazda bardzo przyjemna, gdy już przyzwyczaimy się, że 105-konna wersja silnika potrzebuje chwilkę na rozpędzenie, nomen omen, ciężkiego pojazdu. Spalanie w normie, 8,7l, tym niemniej pije sporo oleju, co podnosi koszty eksploatacji na co dzień. Solidne i wygodne auto, choć ciut drogie w użytkowaniu.
Na plus, cichy, na wyższych biegach daje poczucie mocy. Na starcie potrzebuje trochę czasu do rozpędzenia masy auta. Przydatny tryb Sport. Wielkim minusem duża "olejożerność".
Poprawna, działa lekko jak nóż na maśle. Z obserwacji, również na pracę skrzyni duży wpływ ma ilość oleju.
Trzyma się drogi świetnie, dostałem w komplecie z autem opony 17 calowe, ze stosownym, płaskim bieżnikiem. Polecam to rozwiązanie, samochód wygląda zdecydowanie lepiej i mocniej wgryza się w asfalt.
Wielka martwa strefa z tyłu samochodu. Sytuację nieco ratują dość szerokie lusterka. Z drugiej strony nie ma problemu z wjazdem nawet na dość wysokie krawężniki.
Do średniego spalania 8,7l należy doliczyć olej, średnia podawana przez producenta 0,6l na 1000km to zdecydowanie za mało.
Bez zastrzeżeń, chociaż miewa humory.
Ok, wielkim minusem brak miejsca na kubek. Fotele wygodne, miejsca dość żeby się rozłożyć wygodnie. Pasażerowie z tyłu mają nieco mniej komfortu, ale wciąż przyzwoicie.
Powyżej 140-150 zaczyna mocniej rysować się dźwięk silnika, przy codziennym użytkowaniu w mieście jest w mojej opinii bardzo cichy.
Spodziewałem się niższych, spalanie 8,7 do przeżycia, trudno - ale brania oleju powyżej wskazań producenta nie wybaczę - żeby była jasność, samochód sprawdzany na różne sposoby,w dwóch serwisach - nie ma co naprawiać.
Nie przepłaciłem, auta na rynku mają nieco zawyżone ceny ze względu na duży popyt.
Brak, jedynie gniazdo zapalniczki odmówiło współpracy, ale to drobiazg (chyba, że akurat jesteś w trasie i absolutnie potrzebujesz podładować GPS, jak mi się zdarzyło).
Wkrótce czeka mnie kolejna próba rozwiązania problemu oleju, naprawy wycenione na około 1500 PLN, mam nadzieję, że będzie to jedyny wydatek po zaledwie kilku miesiącach użytkowania auta.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW [l/100km]

9,4