Ocena kierowcy - Opel Astra J Hatchback 5d Facelifting

Wb, 8 lat temu
Silnik 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2014
Opel Astra J Hatchback 5d Facelifting 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo dobre prowadzenie i komfort jazdy.
Inne : Zbyt szybkie zużycie wnętrza
Ciekawe auto za rozsądną cenę, jednakże jego główny atut to LPG.
Głośny i trochę za słaby do tak ciężkiego nadwozia, +20KM i byłoby ok. Spalenie 9-11 lpg
Zdarzają się zgrzyty przy zmianie z dwójki na trójkę.
Auto bardzo dobrze się prowadzi i jest przy tym komfortowe . Opony 205/60/16
Do przodu ok, do tyłu szkoda gadać.
Wszystko pod ręką, trochę niefortunnie umieszczony regulator lusterek.
Auto szybko się nagrzewa a klimatyzacja (manualna) bardzo dobrze je schładza. Brak nawiewu na tylną kanapę.
Nawet podstawowe fotele są bardzo wygodne, pozycja za kierownicą bardzo przyjemna, dużo przyjaznych schowków. Beznadziejna podłoga bagażnika w wersji lpg, dokoła butli jest bardzo dużo miejsca niestety niefortunny sposób podnośzenia podłogi bagażnika bardzo utrudnia skorzystanie z tej przestrzeni.
Nie jest źle chociaż do ideału trochę brakuje. Na szczęście radio cd400 bardzo ładnie gra i zamiast szumu możemy posłuchać muzyki.
Auto mam od marca 2015, póki co wymieniłem olej po 15kkm (opel zaleca wymiany co 30kkm ale ja wiem swoje) - wymiana z olejem i filtrem 199PLN
Gdyby nie lpg pewnie poszedłbym do konkurencji. Problemy jakościowe opisuję poniżej.
Po 10kkm w tylnych lampach powypadały odblaski i latały w środku lampy (problem typowy dla astry j po fl) - wymieniono na gwarancji. Po 15kkm wytarcie pedałów sprzęgła i hamulca, pęknięta gąbka w fotelu kierowcy i przetarta uszczelka drzwiowa - dopiero po kilku telefonach do GM uznano te usterki na gwarancji. Skrzypi kokpit - będę to zgłaszał w aso
Póki co dopiero 20kkm mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW [l/100km]

10,3
12,8
Dziennik kosztów dla Opel Astra J Hatchback 5d Facelifting 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Opel Astra J Hatchback 5d Facelifting