Ocena kierowcy - Opel Astra J Hatchback 5d

Zawiedziony, 10 lat temu
Silnik 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Rok produkcji 2011
Opel Astra J Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Auto w kategorii wyglądu i ergonomii dokłądnie trafia w mój gust, jednak w sferze niezawodności oraz podejścia GM do Klienta totalny zawód.
Silnik i jego moc nie powala, ale spokojnie da się podróżować po polskich drogach. Bezpiecznie pozwala wyprzedzać, oraz dynamicznie przyśpieszać.
Krótki skok lewarka, zestopniowanie skrzyni wg mnie OK.
Układ jezdy jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drodze, ok, natomiast jeśli chodzi o hałas dobywający się z niego... Potwierdzam szereg opinii, stuki tylnego zawieszenia, najprawdopodobniej luźne zaciski wydają ten drażniący hałas, niestety GM nie ma patentu na naprawę tej wady.
Dobrze, jedynym mankamentem to grube przednie słupki, trzeba uważać skręcając aby nie wziąć pieszego na maskę.
Wg mnie bardzo dobrze, wszystko tam gdzie powinno być. Sterowanie radia w kierownicy i inne udogodnienia... jest OK.
Spory zawód. Mam porównanie do Almery z podobnym silnikiem 1,5 benzyna i różnica w czasie nagrzewania oraz schładzania wnętrza latem jest kolosalna. Niestety klimatyzacja w oplach nie należy do czołówki, można popytać w servisach specjalizujących się w temacie. Wg mnie poważna wada.
U mnie 2 + 2 (małe dzieci). Mam 185 cm wzrostu, fotel opuszczony na maksa, więc pozycja oraz miejsce na nogi moje i pasażerów OK.
Wg mnie wyciszenie silnika poprawne, dźwięk silnika w zakresie wysokich obrotów nie drażni i jest akceptowalny. Powyżej 120 km/h słychać szum po stronie drzwi, nie dopracowano tego.
W trasie 6,5 -7 do prędkości 130 km/h, niestety krótkie trasy oraz miasto u mnie 9, wiec nie jest dobrze.
Za tą cenę można mieć Mazdę 3 i spokojny sen, ja więcej błędu nie popełnie, to mój ostatni Opel.
Hałas docierający z tylnego zawieszenia, częsta usterka opisywana na forach powoduje dyskomfort.
Niestety Opel mnie zawiódł na całej linii. Kupiłem nowe auto by nie mieć problemów, jednak problemy dopiero się zaczęły. Po 1 sprężarka klimatyzacji, odgłos świadczący o uszkodzeniu, niestety GM odrzuca reklamację twierdząc, że ten typ sprężarki tak działa. Koszmar. Po 2 zaczynam wyczuwać drżenie kierownicy przy hamowaniu, kolejna częsta usterka tego modelu... a wiec pewnie tarcze. Wkrótce to zgłoszę w GM.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW [l/100km]

8,2