Ocena kierowcy - Opel Calibra

Calibra, 19 lat temu
Silnik 2.0 i 8V 115KM 85kW
Rok produkcji 1993
Opel Calibra 2.0 i 8V 115KM 85kW 1990-1997 - Oceń swoje auto
Samochód z duszą. Ponadczasowa sylwetka i w ogóle.....
Silni niezawodny, może troche za słaby ale niska cena ekploatacji to rekompensuje :-))))
Moim zdaniem przełożenia nie są za dobrze zestopniowane - za długa 2-ka
Przy 160 km/h złapałem poślizg boczny - pytanie brzmi: jakie auto nie wyląduje na dachu - odpowiedź: Calibra. Wyszedłem z tego bez szwanku i nie boję się nastepnego takiego "wypadku" :-))))
Słabe punkty to szeroki słupeki przedni - można nie zauważyć np. rowerzysty i drugi to widoczność tyłu zwłaszcza przy parkowaniu przy ścianie.
Wszystko w zasięgu - pełna elektryka (łacznie z szyberdachem) to poprostu wygoda.
Bajer. Szybko nagrzewa się zimą. Brakuje mi tylko klimy :-((( Dobrze, że jest szyber.
Trochę kiepsko wchodzi się do tyłu, ale to jest do cholery auto sportowe!!!! poza tym miejsca dużo. Myślę, że dużo samochodów "rodzinnych " chciałoby mieć tyle miejsca w bagażniku też. Zartuje, że to taka mała ciężarówka.
Mogłoby być lepsze, a;le przecież ma już troche lat.
Po pół roku jazdy na benzynie (średnie zużycie 8,5 l/100 km) postanowiłem założyć gaz (9-11 l/100km) i nie żałuję - POLECAM zwłaszcza posiadaczom 8V - jest bezawaryjnie ale należy pamiętać żeby parownik zamontowany był poniżej poziomu płynu - potrafi się zapowietrzyć.
Moja była droga 23700zł (2001), ale..... kolor morski metalic mnie urzekł.
Należy poprostu go lubić a ON odwdzięczy się!!!
Przez 4 lata uzytkowania, już nie młodej Cali, jestem zadowolony. Zrobiłem nia 110 tys km i nie miałem poważnych usterek. Silni wcale, zawieszenie owszem, ale przecież polskie drogi.......

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 8V 115KM 85kW [l/100km]

7,9