Ocena kierowcy - Opel Calibra

k7393, 11 lat temu
Silnik 2.0 i 8V 115KM 85kW
Rok produkcji 1994
Opel Calibra 2.0 i 8V 115KM 85kW 1990-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Mega oszczędny, niezawodny, tanie części!
Wiele osób ma złą opinię o tym aucie ze względu na psychofanów gier typu Need For Speed. Lecz auto te wygląda wspaniale w oryginale. Wystarczy przysłowiowa delikatna \"gleba\"- zawieszenie Irmscher 30/30 oraz fajna felga- może być z nowej corsy D- 16\'- auto od razu wygląda perfekcyjnie oraz delikatnie podkreśla swe sportowe kształty. Ze względu na swą niezawodność oraz małe koszta eksploatacji- drugi raz zakupiłbym te auto!
Jest to naprawdę godna jednostka do polecenia innemu kierowcy. Bezawaryjność to główna zaleta, a dodatkowym atutem są bardzo tanie części do tego silnika- eksploatacyjne. Silnik elegancko \"ciągnie\" od dołu, jest bardzo elastyczny oraz oszczędny. Bardzo dobrze radzi sobie w budzie Calibry.
Skrzynia biegów działa sprawnie. Biegi wchodzą dobrze, bez żadnych zgrzytów. Jedyną wadą jest że trochę ma duży skok przy zmianie biegu, który powinien być zmniejszony tak by sprawnie i szybko można by je zmieniać.
Auto jest w nadwoziu Coupe więc nie ma co się za bardzo przejmować, że mało widać za kierownicy, gdyż taka jest natura aut w takim nadwoziu.
Podoba mi się bardzo ergonomia tego auta. Prostota budowy, a zarazem solidność to wspaniała zaleta. Świetna jest też tapicerka którą łatwo utrzymać w bdb stanie oraz miło się spędza czas za kierownicą.
Jest to największa zaleta tego auta! Tak szybko grzejącego auta jeszcze nie widziałem! Bardzo szybko nagrzewa wnętrze kabiny, jest to ogromna zaleta w mroźne zimy! Nawet pasażerowie zauważyli, że szybciutko jest ciepło i miło w jesienne oraz zimowe ponure dni.
Jak na auto w nadwoziu Coupe jest bardzo dobre. Jestem wysokim i dużym mężczyzną, lecz bardzo wygodnie prowadzi się mi moją Calibrę.
Auto posiada instalację gazową BRC- pierwsza generacja. Auto poniżej 10 stopni C na dworze jest rozgrzewane na benzynie do 90st i dopiero przełączane na gaz. Spalanie gazu wynosi od 10.5 do 11.5l/100km, a benzyny od 9 do 12l/100km. Za 28zł zrobimy 100km. Jest to według mnie bardzo dobry wynik oraz wysoka oszczędność.
Nie warto nawet patrzeć na portalach aukcyjnych na ten model wyceniony do 3500zł. Jest to zwykły złom na kołach. Warto dołożyć i poszukać naprawdę coś ciekawego- bo kiedyś te auto naprawdę będzie miało bardzo wysoką cenę na rynku!
Wychodzą tylko rzeczy eksploatacyjne bądź dosłownie drobiazgi które wynikły ze złej mej eksploatacji bądź błędu z mojej strony. Tak to nie mam co narzekać- mega tanie części!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 8V 115KM 85kW [l/100km]

10,3