Ocena kierowcy - Opel Combo C Van

Silnik 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Rok produkcji 2004
Opel Combo C Van 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Ekonomiczność połączona z dobra elastycznością
Auto cały czas w ruchu. Fakt, że daje mu dużo w zamian. Olej co 15 tys km, Mobil 1 0W/40, do tego wszystkie filtry. Tanio nie jest ( bardzo drogi filtr paliwa, który wymieniam co drugą wymianę oleju) ale mam pewność i dowód na to że sie opłaca. Paliwo tylko na dobrych stacjach, często Verva.
Kupiłem go ponad rok temu z przebiegiem 80 000 km, z polskiego salonu, bezwypadkowy. miesięcznie robie nim ok 8 tys km. Powiem tak: jestem bardzo zadowolony. Nigdy mnie nie zawiódł, raz tylko posłuszeństwa odmówił alternator, i potrzebna była laweta. Silnik 1.3 trochę słaby w dolnym zakresie obrotów dlatego czasem przy ruszaniu może zgasnąć natiomiast od ok 1800 obr dostaje kopa i elastyczność jest naprawde świetna. 2000 obr i zmiana biegu. Trochę falują obroty czasem na biegu jałowym ale to było od początku i trzeba się przyzwyczaić :P
Jeśli chodzi o skrzynie mam tylko uwagi co do opornego wchodzenia biegów ( szczególnie dwojka, jedynaka). Poza tym bez zarzutu
Ok. dobrze trzyma na zakrętach. amortyzatory seryjne. Wymieniłem tylko (przy 90 000km) końcówki drązków, gumy stabilizatora (trzeszczą na garbach nawet jak są nowe) i sprężyny z przodu, gdyż jedna była przerdzewiała.
Mam wersję furgon. Do przodu, na boki ok gorzej do tyłu ale to normalne w tego rodzaju samochodach. Duże lusterka.
Jest dobrze. Samochód do pracy więc się na tym nie skupiam.
Bez zastrzeżeń
Mam 190 cm jeżdżę na fotelu kierowcy i jest ok. Pasażer obok nie ma już tak kolorowo. Brak regulacji fotela pasażerskiego na odległośc to zdecydowany minus
Tu średnio. Za mną jest kratka a dalej juz przestrzeń ładunkowa więc słychać to i tamto ale mi to nie przeszkadza.
Jestem bardzo zadowolony. Samochodem jeśli się chce można jezdzic naprawde oszczędnie.
Kupiłem go okazyjnie za stosunkowo niewielkie pieniądze. Uważam, że jest wart swojej ceny i już do firmy rozglądam się za nastepnym oczywiście również Combo :)
Nie zawiódł (odpukać) mnie. Oby tak dalej
Alternator. I na tym koniec. Dość często przepalają się żarówki.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW [l/100km]

5,8