Ocena kierowcy - Opel Combo C Van

marcinazs90, 11 lat temu
Silnik 1.7 DI ECOTEC 65KM 48kW
Rok produkcji 2003
Opel Combo C Van 1.7 DI ECOTEC 65KM 48kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Koszty utrzymania i niezła trwałość.
Auto jest bardziej niż przyzwoite. Wcześniej zrobilem kilkaset tysiecy km kangurami, partnerami i berlinagami i muszę przyznac że combo najlepiej sie sprawdza. Mało pali, częsci wybór mase i to za grosze. Leje paliwo i o nic nie musze sie martwić.
Nie jest to może \"pocisk\" ale daje rade jak na te 65 km i brak turbo. Jeżdżę do tej pory na syntetyku i od wymiany do wymiany nie bierz nic oleju. Mógłby być troszkę cichszy.
Nie mam zastrzeżeń.
W porównaniu deo konkurencji auto prowadzi się co najmniej bardzo dobrze. Jak na nasze drogi zawieszanie jest naprawdę trwałe.
Nie podoba mi się widoczność w lusterkach bocznych. Powinny być bardziej szersze niż wyższe. W innych tego typu autach wygląda to lepiej.
Wszystko na swoim miejscu bez żadnych udziwnień. Największą wada są fotele(przednie) niewygodne na dalsza podróż plus do tego zapadają się na bokach.
Działa bez zastrzeżeń.
Nikomu nie powinno zabraknąć miejsca.
W wersji van jest z tym słabo ale z drugiej strony u konkurencji w tej kwestii dużej różnicy nie ma.Do 100km/h przyzwoicie ,a im dalej tym gorzej. Nie jest to mercedes S klasa.
Największa zaleta tego auta. Przeciętnie dziennie robię ok 200- 400 km plus do tego ok 30 przystanków po drodze, jeżdżąc w miarę ekonomicznie w trasie do 100-110 km/h spalanie licząc z całego zbiornika 4,2L-4,6L. Na autostradzie utrzymując prędkość ok 130 km/h spalił ok 6,5 L.
Może jest ciut droższy od konkurencji ale myśle że warto.
Tylnie hamulce są kiepsko zaprojektowane,wymieniłem w nich WSZYSTKO i nadal ciągle coś trzeba przy nich robić. Blokada tylnich drzwi nie sprawdza sie( w wersji po lifcie chyba to poprawili). Raz też musiałem rozebrać mechanizm wycieraczek i przylutować jakiś drucik. Oprócz części eksploatacyjnych nie wymieniałem nic, może tłumik troche za szybko się rozleciał.
Tylko raz auto zostało unieruchomione. Wina było zasyfione paliwo które zablokowało elektro zawór w pompie wtryskowej. Pobudzenie prądem pomogło.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 DI ECOTEC 65KM 48kW [l/100km]

6,6