Ocena kierowcy - Opel Corsa A Hatchback

Tomi_1985, 16 lat temu
Silnik 1.2 i 45KM 33kW
Rok produkcji 1992
Opel Corsa A Hatchback 1.2 i 45KM 33kW 1985-1993 - Oceń swoje auto
Silnik : nie jest mocny ale nie ma dzwięku kosiarki
Karoseria : liczna korozja[ nadkola tylnie, kalapa okolice szyby, pas przedni, dolna częśc drzwi]
Układ elektryczny : przełączniki[awaryjne, światła], przekażniki
Układ hamulcowy : zacierają ca sie linka ręcznego na prowadnicach umiejscowionych na belce[trzeba duzo smarowac]
[C12NZ] 1.2i, 45km z katalizatorem bez około 55km[90Nm] trwały i ekonomiczny, przejechałem nim około 150 000 km i nigdy sie niezepsuł. Jedynym mankamentem jest dośc mizerna komora dekompresyjna w wyniku czego czesto bywaja wzcieki [pocenia] spod dekla głowicy. Przez cały okres uzytkowania jeździłem na oleju Lotos semisyntetic 10w-40, wymieniałem go co 10-15000km wraz z filtrem oleju. Ubytki miały miejsce jedynie przy szybkiej jeździe w długich trasach [2000-3000km jakies 0.30l oleju]
[F10/4] cztero biegowa, długi skok lewarka, dośc precezyjna, czeste problemy z szybkim wrzuceniem wstecznego, oleju nigdy nie wymieniałem, sprzegła również nie, tylko linke sprzęgła bardzo dobra na miasto, długie przełożenia praktzcznie na dowolnym biegu można było całe miasto przejechac, w trasie brak 5-tki był ogromną wadą powyżej 110km/h autko stawało sie głośne niczym helikopter mi-2:)
prymitywny niezawodny, dobrze się trzymał drogi zaruwno przy szybkiej jeździe jak w kręty ulicach górskich, byłem nim w Karpatach Rumuńskich oraz Alpach Austryjackich i Sywajcarskich więc uważam go za dobry.
Bardzo dobra, wkońcu to mały krótki samochodzik miejski.
zimą po 5minutach pracy motoru lub jazdy jest bardzo ciepło. Szyby również szybko odparowują.
Mizerna niewzgodne fotele przednie, często kolanami uderzałem o kierownice, wtrakcie dłuższej jazdy bóle lędźwiowe oraz karku, stzłu ze trzy razy siedzałem i nienarzekałem. mam 185cm
powyżej 110km/h musi byc radio bardzo głośno, no ale to wkońcu małe autko
w Warszawie od 5.3 latem i lekko jeżdżąc do 7.5 ostro zimą jeżdżąc, w trasie minimalnie 4.7 do 5.4 maksymalnie. średnio to niewięcej jak 5.6-6l/100km
raz się zepsuł jeden z trzech przekaźników[45zł], włącznik świateł[140zl], dwa razy włącznik awaryjnych[70zł], lożysko przednie prawego koła, lożysko tylnego lewego koła zewnętrzne[40zł], linka sprzęgła [17zł], przerdzewiała rura od wydechu przechodząca nad belką [kolanko], mankamentami samochodu jest zdecydowanie blacha[bardzo liczna korozja], oraz układ elektrzczny[kable, czujki, włączniki, nie komputer].
żadnych awarji, uważałem samochód za pewny i trwały a głównie za sprawą jego prostoty. jak go sprzedałem to miał ponad 280000km. więc mam podstawy żeby dobrze go ocenic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 45KM 33kW [l/100km]

5,7