Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Silnik 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Corsa B Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : pojawiają się ogniska korozji
jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Przez pięć lat dojeżdżałem do pracy na odległość 300 km dwa razy w tygodniu tam i spowrotem - nigdy auto mnie nie zawiodło. Auto mam wyposazone w instalację gazową (przebieg 85 tys). Przeglądy robię raz do roku - do tej pory musiałem tylko raz dokonać regulacji. dwa razy zdarzyło się że przez instalację gazowa komputer zasilania złapał błedy, ale wystarczyło je tylko wykasować i cała naprzód
samochodem tym przejechałem 165 tys kilometrów. Poza wymianą części eksploatacyjnych silnik bez rzadnych ustrerek. jak na taki mały samochodzik silnik o mocy 90 kM - ekstra sprawa. ostatni mój test to 170 km/h (na gazie) Żywotoność i sprawność silnika w tym autku oceniam na 5
skrzynia pracuje dobrze. Przy takim przebiegu trochę chaczy jedynka szczególnie jak jest nie rozgrzana skrzynia
niby nie ma luzów a czuć dziury podczas jazdy
widoczość ok
jak dla mnie dobra (może z przyzwyczajenia po 7 latach jeżdżenia tym autkiem)
ogrzewanie na 5, często trzeba wymieniać filtr przeciwpyłkowy kabiny
autko super dla 4 osób, dla 5 troche ciasno ale znośnie. czesto zdarzalo si e pokonywac ok 300 km w pięć osób i z bagażami. niewierzyłem, że to autko oże tyle pomieścić
przy 325 tys kilometrów znacznie głośniej pracuje silnik i zawieszenie. staje sie to męczące przy 140 km/h
benzyna - trasa - 5 l/100 przy obr do 3500, miasto - 7,5 l gaz - trasa - 6,5 - 7 l/100 przy obr do 3500, miasto - 9 l części tanie - bardzo dużo zamienników,
Uważam, że cena samochodu jest proporcjonalna do jego wartości. polecam samochody corsa z silnikiem 1,4 16V ECOTEC - oceniam silniczek na 5!
w 13 - letnim aucie - sukcesywna wymiana żarówek podświetelnia deski rozdzielczej - ale wszystko ma swoją żywotność, przy 90000 wymniana uszczelki pod głowicą, przy 180000 wymiana uszczelki pod miska olejową, przy 220 tys wymiana uszczelniacza na wale korbowym. Przy takim przebiegu mojego auta i jego ciągłej eksploatacji uważam że to są drobiazgi, tym bardziej że cena części jest niska
trzeba uważać na to co pwstaje pod odprysakmi lakieru. Pojawiają sie ogniska korozji

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW [l/100km]

6,2