Ocena kierowcy - Opel Corsa B Kombi

hub_wil@interia.pl, 16 lat temu
Silnik 1.7 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1999
Opel Corsa B Kombi 1.7 D 60KM 44kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Doskonały silnik, niezawodność, ekonomia, przestrzeń, wyposażenie.
Układ elektryczny : ...
Ciekawe auto + dobre wyposażenie i niezawody silnik (Isuzu). Trochę kilometrów zrobie tym autem.
Silnik pracuje jak szwajcarski zegarek, w ogóle maski nie otwieram. Odpala na dotyk. Dobra elastyczność. Jednak parę koni więcej mocy by nie zaszkodziło.
Czasami wsteczny nie wchodzi od razu. Ocena ogólna dobra ale przy pracy na piątym biegu i prędkości powyżej 100km/h aż by się chciało włączyć szósty bieg. Może przydałoby się zastosować inną skrzynię.
Rewelacja. Stabilny. Na zakrętach bez najmniejszych problemów.
Jak to w kombi rewelacja, aczkolwiek jestem dość wysoki i mam siedzenie kierowcy opuszczone najniżej jak się da - nie miałbym nic przeciwko gdyby przednia szyba była większa. Widoczność (górna strona) jest trochę ograniczona.
Bez zarzutu. Jak na nadwozie kombi wygląda nieźle.
Brak jakichkolwiek problemów, nagrzewa się bardzo szybko + klima, nic dodać nic ująć. Wentylator mógłby pracowa ciszej.
Miejsca jest dosyć, bagażnik spory ale w końcu to kombi. Na potrzeby małej rodziny rewelacja. Wózek wchodzi bez problemów razem z dużymi zakupami. Jak ktoś chce jechać na narty to wystarczy założyć bagażnik dachowy i jazda!
Jedyny mankament. Powyżej 100km/h hałas jest trochę uciażliwy ale w końcu całe życie jeździłem benzyniakiem a to jest wolnossący diesel.
Spalanie małe. Części dosyć tanie. Przejechałem już trochę i bez żadnych awarii.
Ach te drobiazgi... W elektryce nieźle musiałem namieszać żeby wszytko działało. Żarówki, kable, czujniki, przełączniki... jest co robić. W komorze silnika nie ma za dużo miejsca więc naprawy sa utrudnione a wymiana żarówki bez wymontowanie filtra powietrza nie wchodzi w grę.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 D 60KM 44kW [l/100km]