Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Mateusz12443, 9 lat temu
Silnik 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Rok produkcji 1999
Opel Corsa B Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie jest rewelacyjne. Spisuje się na ostrych łukach, jak i nie męczy na wybojach.
Karoseria : Zaczyna pojawiać się rdza
Autko jest naprawdę fajne, do miasta jak i na trasę. Chociaż przy jeździe z większą ilością pasażerów po prostu brakuje mu mocy. Mimo że ma 15 lat jest naprawdę wygodna i można komfortowo podróżować.
Silnik rewelacyjny do tego samochodu, Łączy ekonomię ze sporą elastycznością silnika. Brakuje mu tylko mocy na do sprawniejszego wyprzedzania.
Skrzynia biegów spisuje się bez zarzutów, jest precyzyjna, biegi wchodzą bardzo płynnie. W porównaniu do clio I którym jeździłem to niebo a ziemia :)
Dla mnie samochód ma jedno z lepszych zawieszeń. Mimo, że jest ono twarde to komfort zjazdy zostaje na dosyć przyzwoitym poziomie, a do tego świetnie trzyma się w zakrętach nawet przy znacząco wyższych prędkościach. Nie odczuwa się tzw. bujania jak i przechyłu auta.
Widoczność jest zadowalająca, nie utrudnia przemieszczania się po mieście w zatłoczonych uliczkach. Słupki nie ograniczają widoczności.
Wentylacja jest przeciętna przynajmniej w moim egzemplarzu . Ciężko odparować z samego rana szybę przednia (przy mroźnych porankach). Natomiast trwa to nie wiele czasu, a sam samochód nagrzewa się naprawdę szybko. W jesiennym okresie rozgrzewał się przez ok. 1km.
Tu corsa wypada dobrze jak na 15 letnie auto. Corsa oferuje dużo miejsca w środku nawet na tylnich fotelach. Przy moim wzroście 171cm siadając za sobą mam jeszcze dużo miejsca na nogi oraz nad głową. Niestety bagaźnik jest zbyt mały i wiele do niego nie załadujemy. Maksymalnie mogłem zmieścić lodówkę samochodową i 3 duże torby sportowe.
Jako że to auto miejskie, skupie się na wyciszeniu przy prędkościach miejskich jak i pozamiejskich (ale nie drogach szybkiego ruchu). W środku do prędkości 90-100km/h jest w miarę przyjemnie. Podróż nie będzie bardzo uciążliwa. Do 120km/h odczuwa się dosyć głośną pracę silnika. Natomiast powyżej 4-5 obr./min silnik zaczyna wyć i dłuższa podróż z taką prędkością może być bardzo uciążliwa.
Koszty utrzymania są naprawdę niewielkie. Przez prawie 10 tyś. km wymieniłem tylko części eksploatacyjne. Samochód jest bardzo oszczędny.
Wszystko było by dobrze gdyby nie problemy z rdzą. Wtedy cena byłaby jak najbardziej racjonalna i zgodna z tym co oferuje samochód
Do tej pory nic takiego nie miało miejsca.
Jedyną usterką, która unieruchomiła mój samochód było zwarcie na kablach idących od akumulatora. Poza tym samochód do tej pory spisuje się rewelacyjnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW [l/100km]

6,1