Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Silnik 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Corsa B Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Trwałość i niezawodność.
Jeździłem tym samochodem przez ponad 5 lat, miałem 4 stłuczki (2 duże). Auto jest bardzo trwałe i niezawodne. Jest to dobra propozycja dla osób, które uczą się jeździć, ewentualnie do dojazdów do pracy na niewielkie (do 20 km) odległości. Po mieście rewelacja, w trasie ujdzie :-) Bardzo dobrze się prowadzi, pożegnałem się z nim z sentymentem.
Jak na swoją moc silniczek uważam za genialny. Pracował równo przez cały okres eksploatacji, trwały, choć trochę głośny. No, ale to 3-cylindrówka ;-) Łatwo wkręca się na obroty, poza tym maks. moment ma przy 2800 obr.
Czasami ciężko wchodziła jedynka, ale ogólnie pracowała bez zarzutu. Mogła by mieć mniejszy skok, ale jak na auto sprzed 11 lat było OK.
Doskonałe, twardość idealna, na równym asfalcie prowadziło się wspaniale, na dołkach bez zarzutu. Na zakrętach należy uważać, ale to nie jest auto dla wyczynowców :-)
Przednia szyba super, tylna super. Duże lustra.
Wszystko na swoim miejscu. Świetne fotele.
Brak klimy, tylko nawiew. Szybki mógłby odparowywać troszkę szybciej. Dobre ogrzewanie tylnej szyby.
Kierowca mały i duży radzą sobie bez problemu, nawet razem z pasażerem z boku. Do tyłu spokojnie wchodzą trzy osoby. To mały samochód i należy mieć to na uwadze.
Trochę nie daje rady wyciszyć silnika.
Mój rekord to 840 km na jednym baku (trasa). Części tanie i ogólnodostępne.
Trudno powiedzieć, bo kupiłem używane. Nowa Corsa jest trochę za droga, są lepsze oferty.
Drobnych usterek nie stwierdziłem.
Przez 5,5 roku użytkowania wymieniłem czujnik położenia wału korbowego, pompę wodną i napinacz paska. Poza tym tylko paliwo , filtry i olej (no i klocki) - czyli normalna eksploatacja.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW [l/100km]

6,2