Ocena kierowcy - Opel Corsa C

holajza@poczta.onet.pl, 17 lat temu
Silnik 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Rok produkcji 2004
Opel Corsa C 1.2 ECOTEC 75KM 55kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Opel Corsa C. Pali jak Polonez,zamyka się jak stary Wartburg /znacie ten blaszany dźwięk przy zamykaniu drzwi/ fotele? posiedźcie kilka godź.zobaczycie a regulacja pionowa fotela kierowcy?-komiczna.Po włożeniu palca pomiędzy drzwi a uszczelkę-widać niebo a otwierając je woda lub śnieg spływa na siedziska.Kilka napraw przekładni kierowniczej,raz jej wymiana,wymiana pompy paliwa,paląca się ciągle lampka serwisowa.Co na to przedstawiciel Opla?nawet nie odpisali.Żadnego opla.Auto jest eksploatowane w szkoleniu kierowców ale to nie powinno mieć znaczenia przy tak niskim przebiegu.Jeżdżąc PuntoII przez 4lata wymieniłem /pomijając materiały ekspoloatacyjne/ obudowę alternatora a jak zimą palił 7litrów to bardzo byłem niezadowolony.
Lepiej reaguje dopiero w zakresie powyżej 4000obr.
Włączanie 1-ego i 2-go biegu fatalne.
Po ok.15000tyś.zaczeła padać przekładnia po wymianie była już kilka razy regulowana.
Do przodu dobra tył przeciętna
Źle wyprofilowane fotele kiepskie włączniki ogrzewania szyby,klimy i.t.d.
Działa dobrze.
Przód nieźle z tyłu niewygodnie.
Drzwi wyciszyłem matami dach też /w czasie silnego deszczu lub gradu czułem się jak w blaszanej puszce.
Zimą nawet 11l. latem nie mniej niż 8-9
Ponure wnętrze,kiepskie plastiki /skaleczyłem się czyszcząc je.Teraz bardzo uważam/
Często zapala się lampka serwisowa.Trzeba resetować komputer
Po kilku tyś.km.wymieniać przekładnię kierowniczą?.Bez komentarza.
Opel Corsa C