Ocena kierowcy - Opel Corsa C

Silnik 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Corsa C 1.2 ECOTEC 75KM 55kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Zawieszenie: Od nowości tylko tuleje wahaczy wymienione. Elektryka: Nic się nie psuje poza żarówkami, a wymiana żarówki to tylko 30 sekund!!! Jak słyszę co w Fordach, Francuzach... i innych, to tylko mam uśmiech na twarzy, gdy przypomnę sobie te specjalistyczne klucze do wymiany żarówki :)
Przeniesienie napędu : Naprawa silniczków wybieraka Easytronic (koszt u dobrego elektronika poza ASO 800PLN - chyba niedużo, bo ASO chciało naprawić za 2500PLN i mieli problem z diagnozą).
Szkoda mi się będzie z nim rozstać przy wymianie na nowszy. Świetnie się jeździ, brak problemów z elektryką. Wymiana żarówki to tylko 30 sekund! Trzeba wiedzieć coś o swoim aucie - np. Easytronic to automatyczne przelączanie, ale przekładnia manualna: przeciętny polski mechanik słyszy automat, to reaguje jak kot na wodę;) Trzeba wytłumaczyć \"specjalistom\", że to przekładnia manualna, a elektryka wybiera biegi, to później jest taki dumny, że zrobił coś przy automacie ;)
głośniejszy ze względu na łańcuch rozrządu, ale wolę to niż pęknięty gumowy pasek rozrządu
Easytronic świetna sprawa zarówno ze względu na automatyczne przełączanie biegów jak i na możliwa sekwencję (przydatne przy wyprzedzaniu)
Od nowości tylko potrzebne były tuleje wahacza tył. Zanim żona zaczęła jeździć sprawdzony był na szarpakach, nadal brak luzów (od nowości!!)
Wszystkie przełączniki pod ręką, brakuje tylko regulacji w fotelach pasa lędźwiowego, ale to nie w tej klasie aut
Szybko się nagrzewa w zimie.
Gdy z przodu dwie osoby po 180cm bez problemu się zmieszczą, wówczas z tyłu mogą usiąść takie osoby do 165cm wzrostu i o przeciętnej budowie ciała:)
Silnik z łańcuszkiem rozrządu pracuje nieco głośniej niż w tych z paskiem rozrządu, ale gdy jedzie się spokojnie (do 110km/h), to jest dobrze.
zużycie paliwa - niewielkie ceny przeglądów - umiarkowanie tanie naprawy - drobne i średnie są tanie zarówno w ASO i poza nim; nie miałem dużych napraw
Od nowości brak wielkich napraw, tylko eksploatacja, części eksploatacyjne stosunkowo tanie - mogę stwierdzić udany zakup. Możliwe, że późniejsze serie Corsa C były jakieś wadliwe, albo mnie się trafił dobry model, ale osobiście nie mam na co narzekać.
Brak problemów. Od nowości tylko części eksploatacyjne (klocki, tarcze, filtry). Raz trzeba było wymienić tuleje wahaczy tył, bo zaczęło stukać, ale to też część eksploatacyjna.
Gdyby nie ostatnia naprawa silniczków wybieraka Easytronic, to dałbym 5pkt (koszt u dobrego elektronika poza ASO 800PLN - chyba niedużo, bo ASO chciało naprawić za 2500PLN i mieli problem z diagnozą).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 ECOTEC 75KM 55kW [l/100km]

7,4