Ocena kierowcy - Opel Corsa C

hugggo@poczta.onet.pl, 21 lat temu
Silnik 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Opel Corsa C 1.2 ECOTEC 75KM 55kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Wiel osob moze odnies wrazenie ze naslal mnie tu ktos z konkurencyjnej marki ale wydaje mi sie ze piszac o wadach moja ocena jest cenniejsza dla ewentualnych nowonabywcow. Zreszta wszystko inne czego nie opisalem jest OK. Swiadczy o tym fakt ze mam ja 1,5 roku i nie wiem jeszcze gdzie sie otwiera maske silnika :) Moze sie tu naraze co poniektorym ale drugi raz bym jej nie kupil bo uswiadomilem sobie ze potrzebuje mocniejszego wozu. Jednakze dla tych, ktorym auto sluzy do przemieszcania sie to corsaC bedzie spelniac wiernie te funkcje. Natomiast Ci ktorzy lubia uczucie wgniatania do fotela i zarazem podoba im sie corsaC bede musieli odlozyc ok 56 tys na model GSI. Na drodze jeszcze takiej nie widzialem ale moze ktos po przeczytaniu tego .... kto wie :))
Elementem charakterystycznym dla tego silnika jest dosyc specyficzny odglos silnika tzw. syczenie. Osobiscie poznaje go (bo maja go tez astryII i agille) z 0,5 km z zamknietymi oczami :) Prawde mowiac spodziewalem sie lepszych osiagow choc przyznam sie ze nie mialem okazji porownac z innymi 75 konnymi motorami (choc znajomy sie chwalil ze jego golf IV 1,4 ciśnie 190 !!). Predkosc max zaledwie 175 km/h a przyspieszenie z 4 osobami na pokladzie niczym 126p :))
Jak dla mnie precyzyjna choc moglyby byc krotsze przelozenia (szczegolnie przydatne przy sciganiu sie na swiatlach :))
Auto trzyma sie dobrze drogi pomimo smiesznie waskich opon. Po pokonwaniu nierownosci odczuwa sie nieprzyjemne drgania na kierownicy. Jak jechalem (po "autostradzie" z plyt betonowych) z pelnym obciazeniem (4osoby i bagaz) to z tylu pasazer czuje sie jakby na trampolinie :)), chyba troche za miekkie to zawieszenie ale od czego sa akcesoria tuningowe...
Akurat dla mnie widocznosc nie jest istotnym elementem, ktory wplywa na ocene samochodu. Dla wszystkich innych,, ktorzy mysla inaczej to moge powiedziec ze tylne slupki troche utrudniaja jazde na wstecznym biegu ;)
Tutaj pojawia sie usterka, ktora dla mnie osobiscie jest baaardzo dokuczliwa. Mianowicie chodzi o wszechobecne plastki. Nie mozna wymagac od auta tego segmentu aby zamiast nich wystepowale szlachetne gatunki drewna lecz rzecz jest w czym innym. Szczegolnie w gorace dni po otwarciu auta wydobywa sie nieprzyjemny zapach (pewnie zostaje tam caly czas tylko nos sie do tego przyzwyczaja). Wydaje mi sie, ze nie maja tego problemu wlasciciele bogatszych wersji np.elegance. Tak na marginesie to w Niemczech corsy wygladaja w srodku troche inaczej (czyt. lepiej) ale coz taka juz nasza dola, biednym zawsze wiatr... Acha juz urwalem dwal lewarki opuszczania szyb (jeden w aucie salonowym :)
kliiiima by sie przydala ale 4 patole dla mnie troszke za duzo :..(
Miejsca jest wystarczjaco. Trzeba miec na wzgledzie ze zostala stworzona jako maly samochod i nie logiczne byloby krytykowanie ze jest za mala. Jesli ktos to jednak robi to wg mnie sie pomylil z wyborem samochodu. Wydaje mi sie ze miejsca jest porownywalnie z konkurencja a ewentualne roznice nie widoczne golym okiem.
Po nowym modelu samochodu i silnika spodziwalem sie ze bedzie lepiej. Jestem troche roczarowany ale jak puszcze sobie muze odpowiednio glosno to nic nie slysze :))
na trasie chyba podrecznikowe 5,2l na 100 a po "podwórku" ok 6-6,5 Niestety nie jeste w stanie okreslic jak niektorzy z dokladnoscia do setki ml :)) ciekawe jak oni to robia...
Generalnie to nigdy nie moznaby postawic 5tki bo zawsze by moglo byc troche tansze ale w porownaniu z konkurencja to dla mnie number 1 i dlatego ja zakupilem
Zmora dla mnie sa gumy wycieraczek bo wydaja nieprzyjemne dzwieki gdy slizgaja sie po szybce (tylko przod albo az). W salonie powiedzieli mi ze to ponos wada fabryczna a ja naiwny uwierzylem. Kiedys sie zemszcze na specach z MMcars... Nie chcieli mi rowniez wymienic glosnika z tylu bo nie wiem od czego zalezy ale co jakis czas mi dziwnie pochrapuje. No i opisywane kolowrotki do szyb, urwalem juz 2 wiec moje autko ne jest odosobnionym przypadkiem. Hehe siedzialem tylko w dwoch to mozna smialo powiedziez ze w kazdej sie urwie
jeszcze nigdy mnie nie zawiodla moja suczka
Dziennik kosztów dla Opel Corsa C 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
6,7