Ocena kierowcy - Opel Corsa C

Silnik 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Opel Corsa C 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Małe spalanie, maksymalnie odnotowałem spalanie na poziomie 5,7l/100km
Dobre auto za przystępną cenę. Nie nadaje się na długie trasy (zbyt duży szum w kabinie powyżej 120km/h). Dobrze zestrojone i wytrzymałe zawieszenie. Bardzo dobre hamulce. Łatwy w naprawie (może dlatego że jestem mechanikiem :-) ). Małe spalanie. Dobrze się prezentuje na tle konkurencji z tych lat. Jeżdżę na oponach 195/50/r15, auto dobrze się na nich trzyma drogi i ładniej wygląda. Niestety musiałem ostatnio wymienić słynną już ze swojej awaryjności maglownice, ponieważ stukała (nie ma tragedii - 230zł nowa na internecie, sprawdzone na 5 innych corsach na przełomie 3 lat, zero reklamacji) oraz także słynny zawór zmiany kąta wtrysku na pompie, który przecieka i może dojść do awarii sterownika, do którego dostaje się przez niego ropa po kablach (tylko oryginalna część denso 400zł). Bardzo ciężko jest znaleźć to auto bezwypadkowe, sam nie znalazłem, ale wybrałem to najlepiej zrobione. Silnik bez zarzutów, oczywiście mógłby być mocniekszy, ale nie ma tragedii.
Mam Corsę równy rok. Autko jest nie zawodne i ekonomiczne. Moje średnie spalanie to codzienna droga do pracy ok. 18km w jedną strone (65% teren zabudowany) - prędkości między 50-120km/h. z często załączoną AC. Trasa A4 Gliwice- Wrocław z prędkościami 120-170km/h - wyszło 5,4l/100km, ale parę razy testowałem v-max podczas tej trasy. Myślę że pyrkając spokojnie 100km/h można zejść poniżej 4l, jeszcze tego nie sprawdzałem (nie mam na tyle silnej woli).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW [l/100km]

Opel Corsa C