Ocena kierowcy - Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting

titus, 10 lat temu
Silnik 1.2 Twinport ECOTEC 70KM 51kW
Rok produkcji 2012
Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 70KM 51kW od 2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Plus: wygląd zewnętrzny, projekt deski rozdzielczej, fajna struktura plastików w górnej części tablicy rozdzielczej, sporo miejsca z tyłu i przodu, spory bagażnik, przyjemne prowadzenie. Minus: silnik, kiepskie plastiki srebrnej części deski rozdzielczej, dziwna konfiguracja wyposażenia (wersja flotowa z klimą, elektrycznymi lusterkami, ale bez elektrycznych szyb, centralnego zamka i uwaga-radio tylko z CD- w 2013 Opel ma jeszcze audio, które nie odtwarza mp3!!! Jesli miałbym wybierać to kolejność byłaby taka: Fabia, i20, Corsa. Yarisa nie oceniam, bo 3 nie jeździłem. Fabia jest poza konkurencją (materiały, spasowanie, przestrzeń w środku), ale i20 też daje radę: fajny silnik, bogate wyposażenie, sporo miejsca.
Wcześniej jeździłem Yarisem 1/2, Fabią 2, Hyundaiem i20 więc jesli chodzi o segment małych aut mam jako takie porównanie. Niestety Cors wypada cienko w tym segmencie. Silnik niestety najsłabszy z tej grupy, Hyundai przy podobnej mocy był demonem prędkości. Nie wkręca się na obroty, przyspieszenie trwa wieki, a przy wyższych obrotach oprócz hałasu nic się nie dzieje. No i na pewno nie jest on Eco... Zdecydowanie najsłabszy z całej czwórki.
Brak zastrzeżeń
Dość twarde zawieszenie, ale prowadził się lepiej niż i20. Na leżących policjantach dobijał dość mocno. Mimo wszystko oceniam pozytywnie. W tej kategorii najlepsza Fabia.
Mała szyba tylna, wielkie słupki przednie z mini szybką. Bardzo słabo skosy-przód. Plus za duże lusterka.
Generalnie wszystko na swoim miejscu, ale do nietypowego działania dźwigienek przy kierownicy trzeba przywyknąć.
Zimą było ok, latem nie miałem okazji sprawdzić klimy. Subiektywnie jednak Skoda i Hyundai były lepsze.
Z przodu dużo miejsca, z tyłu mniej miejsca. Dziecko nie lubiło wsiadać do fotelika w Corsie. Mniej miejsca na nogi i mały kąt otwarci drzwi. Konkurencja dużo lepsza.
Chcesz obrotów to cierp! Hałasuje aż niemiło!
Miasto - ok 7 litrów, trochę mniej niż i20, ale dynamika duzo, dużo słabsza.
Auto słuzbowe, więc nie znam ceny, ale Opel się ceni, a jakość nie jest najwyższa.
Nic się nie działo, ale zrobiłem nią mało km. i20 przejechałem około 50tys-niezawodny.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Twinport ECOTEC 70KM 51kW [l/100km]