Ocena kierowcy - Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting

laswoj, 12 lat temu
Silnik 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW
Rok produkcji 2011
Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW od 2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestrzeń wewnątrz. Naprawdę robi wrażenie. Poprzednio jeździłem Merivą i wcale nie odczuwam, że przesiadłem się do mniejszego samochodu.
Można oceniać dopiero po przejechaniu przynajmniej 10-15 tyś. km.
Jak na tak mały silnik pozytywne zaskoczenie, elastyczny, nie trzeba często zmieniać biegów chyba, że ktoś lubi bardzo dynamiczną jazdę.
Precyzyjne wybieranie biegów, po przesunięciu lewarka jesteś pewien, że masz włączony bieg po prostu to czujesz. Jedynka i dwójka na tyle długa, że w razie potrzeby można spokojnie \"odjechać\". Trójką, wspomożemy się przy wyprzedzaniu, a czwórka jest na tyle elastyczna, że możemy jechać już 40 km./h. Piątka już przy 60 km./h.
Zawieszenie zestrojone bardzo poprawnie, tłumienie nierówności poprawiły zapewne większe niż w poprzednich modelach opony (15\"). Wspomaganie działa tak jak powinno, przy małych prędkościach jest mocne, przy większych coraz mniej pomaga a co za tym idzie to kierowca skręca a nie wspomaganie.
Szyba przednia duża i oddalona do przodu, widoczność bardzo dobra, natomiast trzeba się przyzwyczaić do okienek ćwiartkowych na przednich słupkach. Początkowo przeszkadzają i trzeba się nauczyć przez nie \"zaglądać\". Tylna szyba mała, ale teraz już prawie wszystkie samochody tak mają. Trzeba się nauczyć cofać na lusterka, które są dobrze dopasowane.
W zasadzie nie ma czego się czepiać, chociaż przydałby się podłokietnik. Fotel regulowany w trzech płaszczyznach kierownica w dwóch, można się \"dopasować\". Włączniki i wyłączniki w zasadzie pod ręką. Pewnie, że zawsze może być lepiej ale to już w samochodzie o klasę wyżej.
Niestety tutaj jak zwykle w oplach, w czasie deszczu przednia i boczne szyby parują. Trzeba włączyć klimatyzację i wtedy jest OK. Gorzej jak nie mamy klimatyzacji, tylko nadmuch lekko ciepłego powietrza na szybę pomaga. No ale jak latem kiedy mamy dwadzieścia kilka stopni temperatury jechać z ciepłym nadmuchem.
Tutaj jak na \"mały\" przecież samochód jest super. Kierowca i pasażer z przodu po prostu wygoda. Pasażerowie (dwie osoby) na tylnych fotelach również podróżują wygodnie nawet jeśli przednie fotele są całkowicie cofnięte do tyłu. Jedyny mankament to wsiadanie i wysiadanie do tyłu, nadwozie jest tak dziwnie skonstruowane, że trzeba się nieźle nagimnastykować (zwłaszcza starsze osoby).
Przy prędkościach do 120 km./h jest dobrze powyżej już nie za bardzo. No ale w końcu to nie limuzyna
Zaznaczam, że w tej dziedzinie mogę się tylko oprzeć na innych użytkownikach, ja nie mam jeszcze doświadczeń. Podobno po mieście, w zależności od stylu jazdy od jakieś 6,5l do 8,0l benzyny na 100km. W trasie można podobno zejść poniżej 5l/100km. Ale mówią, że przeciętnie około 5,5l/10km. Jeszcze raz zaznaczam że nie jest to moja opinia i wartości jakie podałem zaczerpnąłem od innych użytkowników.
Wydaje się, że nie jest źle. Ale oczywiście mogło by być taniej. Porównując do innych marek, pewnie znajdziemy samochody tańsze z podobnym wyposażeniem. No cóż tutaj liczą się gusta i guściki. Chyba, że ktoś kupuje samochód jako służbowy. Wtedy ma inne priorytety.
Tutaj nie mogę się jak na razie wypowiadać. Może za rok albo dwa.
Tutaj nie mogę się jak na razie wypowiadać. Może za rok albo dwa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW [l/100km]

6,3