Ocena kierowcy - Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting

M..., 9 lat temu
Silnik 1.2 Twinport ECOTEC LPG 83KM 61kW
Rok produkcji 2014
Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC LPG 83KM 61kW od 2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Sympatyczne autko segmentu B. tania eksploatacja i gazowa FABRYCZNA instalacja LPG za 2000zł dopłaty. Wlew gazu pod klapką. Jeden precyzyjny wskaźnik do Pb i LPG.
Auto kupione nowe. Do podstawowej wersji Actvie dołożono: boczne poduszki, aktywne zagłówki, ESP, metallic, alusy, pełne koło zapasowe, sterowanie radiem z kierownicy oraz grzane lusterka. Zapomniało się dołożyć lepsze radio oraz USB + tylne głośniki. Przednia szyba "solarna" też by sie w opcji przydała no cóż nie kupił teraz żałuje. Auto dzielnie pełni funkcje autka rodzinnego dla trzech osób. Plastiki mogły by być ciut lepiej spasowane lepsza ich jakość też by nie zaszkodziła.
Szału nie ma ale widziały gały co brały. W mieście (dużym) wystarczy aby tanio przewieść się z punktu A do B. Silnik jest dość leniwy. Trzeba sporo redukować biegami przy wyprzedzaniu.
Tu pewne rozczarowanie liczyłem na więcej i lepiej w bądź co bądź niemieckim aucie ale cóż może po jeździe Hondą zbyt wiele tu oczekuję. Skrzynia jak by trochę taka "francuska" i niezbyt precyzyjna. Do dynamicznego wyprzedzania III bieg. W innych przypadkach zalecam wyprzedzanie na trasie z tzw. lotu.
Jak na autko do zastosowań głownie miejskich jest OK. Koła z oponami ContinentalEco w rozmiarze 185/70 R14 świetnie sobie dają radę z dziurami i krawężnikami.
Jak na takie małe auto mogło by być lepiej szczególnie z tyłu.
Obciąłem tutaj punktacje za małą ilość schowków a jedyny schowek przed pasażerem niby duży ale nic w nim się nie mieści i wypada.
Bez uwag.
W aucie klasy B oceniam bardzo dobrze. Mam 185 cm wzrostu i ważę +100 kg. Nie mam problemu z miejscem a siedzę dość daleko od kierownicy. Co najważniejsze mogę usiąść za swoim fotelem na tylnej kanapie w miarę wygodnie. Kolumna kierownicy jest regulowana w dwóch płaszczyznach. Fotel też ma regulację oprócz tradycyjnej na wysokość, można go podnieść niebotycznie tylko po co? Trzymanie boczne jest. Długość siedziska też OK (nie tak jak w Fabii). Do mojego ideału siedzeń z Nisana Note troche jednak brakuje choć Skodę i Micrę odsadza.
Słychać szum i pracę hamulców. Powyżej 100 staje się głośno w kabinie.
Tanie przeglądy w ASO (459zł) wymiana oleju z filtrem i olejem 5W30 za 199zł. Dużo części oryginalnych i zamienników w dobrych cenach np. regenerowany alternator z gwarancją za 200zł. Auto w mieście pali 7,5-8,5 litrów LPG na 100km więc sami sobie odpowiedzcie zależny to od stylu jazdy, pogody oraz np. klimatyzacji.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Twinport ECOTEC LPG 83KM 61kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC LPG 83KM 61kW
Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting