Ocena kierowcy - Opel Corsa D Hatchback

Inżynier Jaskiniowy, 13 lat temu
Silnik 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 2008
Opel Corsa D Hatchback 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Nie jest mnie w stanie nic zaskoczyć bo jeździłem już wieloma szrotami. Opel jak na razie najbardziej mi przypadł do gustu.
Auto ma szereg denerwujących na początku wad ale po przejechaniu 20 tys. zaczyna się je lubić. Może dlatego, że to samochód raczej dla starego, doświadczonego i opanowanego kierowcy a nie dresa, który musi mieć 3 sekundy do 100. Szkoda, że pomiędzy silnikami 90KM i 160KM nie ma czegoś pośredniego na przykład 120KM. Do sprawnego przemieszczania się nie jest potrzebne 160KM bo to tylko paliwa żre więcej a z kolei 90 KM to trochę za mało przy wyprzedzaniu w trasie.
Jak dla mnie w zupełności wystarczy. Kultura pracy bardzo dobra. W mieście nie jest się zawalidrogą, na trasie jak złapie obroty to też można jechać. Wielu skarży się, że ten silnik jest mułowaty i za słaby do tego auta... No ale wiedziały gały co brały. Żeby doścignąć wszystkich na A4 to bym musiał mieć lamborgini. Elastyczny jak przeciętna w tej klasie - nie przyspieszymy raczej na piątce pod górkę, za to na czwórce idzie jeszcze całkiem dobrze. 16 zaworowce trzeba wysoko kręcić żeby szły.
Bardzo precyzyjna, pewnie i gładko przerzuca się biegi.
Ma bardzo twarde zawieszenie, to jest duża wada na naszych drogach bo można sobie flaki wytrząść na dziurach. Ale w zakrętach na dużych prędkościach radzi sobie przepięknie. Dlatego 5.
Tutaj trochę problem, przednie słupki czasami przesłaniają widoczność, tylne przeszkadzają często przy cofaniu. Świetne, duże lusterka, przy jeździe w trasie dobra widoczność na wszystko co się dzieje na drodze. Porównując do innych samochodów, którymi jeździłem - widoczność jest na 4.
Do mojej cholery przyzwyczajałem się przez rok, szczególny problem był z migaczami na joystiku i z pedałami. Przełącznik migaczy rzeczywiście by mógł być inny - tutaj duży minus dla Opla. Po przyzwyczajeniu da się jechać. Za długi skok pedału sprzęgła i za krótki pedału gazu. Zwłaszcza to pierwsze denerwuje przy jeździe w mieście. Plastik na desce rozdzielczej by mógł się mniej odbijać w szybie przy słonecznej pogodzie. Za to fajne zegary. Ładne wnętrze - szał jest zwłaszcza z czerwoną tapicerką. Ogólnie raczej słaba czwórka niż trója.
Klimatyzacja jest mało wydajna, jak się włączy trzeba czekać dość długo żeby się zrobiło chłodno. Lodówki też w aucie nie zrobimy. Po roku jazdy uznaję, że jest to zaleta - trudniej się przeziębić. W innych samochodach przeziębiłem się już parę razy, w corsie jeszcze nie. W zimie problemem jest odparowanie przedniej szyby ale nie jest to problem wiele większy niż w innych autach.
Dla kierowcy i pasażera bardzo dużo miejsca, z tyłu gorzej ale nawet wysoki osobnik usiądzie tam wygodnie. Mam 190 cm wzrostu i nie muszę siedzenia obniżać do oporu. Siedzi się w corsie trochę jak w vanie. Za przestrzeń dużą 5.
Do setki cichy, potem zaczyna się głośniej ale i tak dobrze. Słychać jak klocki trą o tarcze przy hamowaniu ale to jest raczej zaleta bo słychać jak się coś niedobrego zaczyna dziać z hamulcami.
No cóż, trochę żre. Przeciętnie koło 7 litrów przy moim stylu jazdy. Podobne autko - toyota yaris żre o 0.5 litra mniej przy podobnych parametrach jeśli chodzi o przyspieszenie. Średnie spalanie toyka pokazuje na wyświetlaczu 6.5 - czy tyle w rzeczywistości żre to nie wiem.
Jak na razie dobrze. O stosunku jakości do ceny można będzie coś powiedzieć po przejechaniu 120 tys. Na razie tylko 22 tys.
Tutaj 5 ale auto ma dopiero 22 tysiące przejechane...
Za młode auto żeby powiedzieć coś na ten temat.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW [l/100km]

Usterki Opel Corsa D