Opel Meriva I - Oceń swoje auto

lista silników Opel Meriva I

Oceny Opel Meriva I

1% lepiej niż w segmencie Mikrovany (3,98)

dodano 24.08.2014 23:42:35 przez

Merivka kupiona ponad miesiąc temu od Handlarza który sprowadził ją z Niemiec 5 dni przed naszym zakupem, nie byliśmy pewni tego auta z powodu niskiego przebiegu ale pewien informator z forum podał mi info że widział ową merivę na giełdzie samochodowej w Essen, auto było całe kilka małych rysek, auto łatwo można było rozpoznać ponieważ środek miał czerwony welur, także zapadła decyzja jedziemy oglądamy i zobaczymy, na miejscu, zaskoczenie jak najbardziej pozytywne auto nie zużyte tylko jeden właściciel co jest zapisane w brifie, w świetnej kondycji, auto zbadaliśmy miernikiem lakieru magnetycznym co dało nam info że auto nie ma ani grama szpachli, ostatni przegląd TUV w Niemczech w czerwcu niecały miesiąc po sprowadzeniu do Polski przebieg na TUV się zgadzał, po zakupie auto do mechanika, jedynie wymiany wymagał tłumik, i zapobiegawczo wymieniliśmy rozrząd i to niepotrzebnie bo mechanik powiedział że był w bardzo dobrym stanie, auto jeździ super bez żadnych problemów , dodam że auta szukaliśmy dobry miesiąc, jedyny numer jaki wyszedł po kilku dniach to opony były podmienione zbyt szerokie i od środka były już zjechane, także stwierdzam że był to udany zakup, prowadzi się bardzo dobrze, żadnych wycieków spalanie nie za bardzo zadowalające jak dla nas pali około 7,5 - 8,7- w cyklu mieszanym, auto bardzo praktyczne dużo dodatków tacki w fotelach, miejsca na kubki, Opelek jest bardzo pakowny, w trasie wygodne jak na małego Vana auto mogę polecić tym którzy szukają czegoś taniego w naprawach, solidnego, i którym na 90% nie jeździła żadna młoda nierozsądna osoba.

dodano 18.04.2011 08:15:50 przez

Wybierając to auto kierowalem się raportami adac i tuv ktore mowia ze jest to najmniej awaryjny opel. A tu od czasu do czasu immo nie poznaje kluczyka nie mozna odpalic auta w bagazniku jeszcze mi tak nie skrzypiało w zadnym aucie 40 tys przebiegu i 2 powazne awarie elektroniki z którą aso sobie nie daje rady i podaje rózne rzeczy do wymiany bez gwarancji ze to to. Wymieniasz na swoja odpowiedzialnosc płacą kupe kasy. Ceny elektroniki nawet uzywanej bardzo wysokie. Widoczność do przodu przez słupki tragiczna bardzo trzeba uważac na przejściach dla pieszych żeby ich nie potrącić. Miejsca z przodu dużo i bardzo wygodnie a z tyłu przy konfiguracji dwu miejscowej to juz ekstraklasa więcej miejsca niz w A6. Tylne siedzenia sa rewelacyjne przod tyl i na boki. Fabryczne szyby przyciemnione z tylu sa super ja widze niemal jak przez normalne a z zew prawie nic. Spalanie moze byc na miejscu 8,5 gazu 9 trasa od 5 do 8. Rewelacyjne sa hamulce przynajmniej u mnie albo delikatnie spowalnia albo ekstra zatrzymuje na dosc krótkiej drodze. W reno było albo nic albo urywało głowe nie było mozliwości delikatnego przyhamowania. Gdyby nie ta elektronika i koszty związane z jej usunieciem przymruzył bym oko na sprzypienia w tylnyj części auta. Ogólnie świetna koncepcja auta z rewelacyjnymi tylnymi siedzeniami niezawodna mechanika ale wadliwa elektronika i skrzypienia w środku psują obraz porzadnego wozu jakim mogła zostać meriva.

dodano 28.03.2012 10:58:15 przez

Bardzo się zastanawiałem nad kupnem tego auta. Rozważałem toyote verso, scenica, altee. Na pewno jest to najmniejsze auto z wymienionych ale wymiary zew ułatwiają poruszanie się po mieście a genialne rozwiązania wewnątrz dają wręcza gigantyczną powierzchnię jak na takie auto. Idealne dla rodziny 2+2. Po złożeniu tylnych siedzeń bardzo duży bagażnik w którym nawet lodówką przewiozłem. Na wesele młodych zawiozło i ludzie pytali co to za auto bo takie nie spotykane a w lecie bez problemów zrobiło trasę do Neapolu ze świetnie działającym klimtronikiem. Pozycja za kierownicą idealna regulacja fotela na wysokość daje możliwość siedzieć bardzo nisko jak w każdym aucie lub jak na taborecie. W długich wakacyjnych wycieczkach sprawę ułatwiają 3 gniazda na 12v. Z przodu nawigacja z tyłu dziecko ogląda DVD a w bagażniku wpięta lodówka. Bagażnik dwu poziomowy zakupy baz problemu schowamy w dolnym a ten główny nadal pusty. Szyby fabrycznie z tyłu przyciemnione z przodu ściemniają się do 70 % przepuszczalości lusterka boczne to samo wsteczne automatyczne więc jadący z tyłu nie razi cię. Wersja z ABS ESP w górach w zimie rewelacja. Miałem focusa to przy lekkim zakopaniu z śniegu brak możliwości ruszenia.

dodano 07.01.2013 12:55:40 przez

Przed zakupem opla spedzilem 6-mie na wyjazdach na tz okazje itp. Szukałem głównie forda lub renault i opla. Wyjazdy nauczyły mnie wiele a głównie tego, że strasznie ciężko jest kupić dobry używany samochód. Mój egzemplarz pochodzi z Francji ( brew opiniom lepsze auta porównując z autami z niemiec, niemieckie auto ma na 80% cofnięty licznik i tylko idiota wierzy że niemiec polakowi tanio dobre auto sprzedał na 100% licznik cofnięty i po 1 roku placz auto mi się sypie). Dobrze go zlustrowałem zanim się zdecydowałem. Sprawdziłem lakier, przebieg potwierdzilem(opel byla malowany pogodzilem się z tym bo 3-lat bym szukal ałta 95% aut bylo malowanych ogladałem 15 szt te nie malowane przebieg 150- 250 tys km i z niemiec oczywiscie na liczniku 80tyś) Auto wygląda na zewnątrz i w środku rewelacyjnie i jak go mam zrobiłem 40 tyś i sie rewelacyjnie sprawuje .W sumie mam już 97tyś. W zawieszeniu nie było robione nic i dalej jest rewelacja bo sprawdziłem latem na ścieżce. Silnik rewelacja! niby 1.3 ale daje rade . Nic mi się z autem nie dzieje. Wymieniam tylko rzeczy eksploatacyjne jak klocki hamulcowe, żarówki.

dodano 08.12.2011 19:34:25 przez

Auto nie dość, że prezentuje się świetnie, to w dodatku jest naprawdę bardzo fajne i miłe dla oka. Jak na rzekomo mały samochód posiada naprawdę duży bagażnik z dodatkowymi dolnymi półeczkami i uchwytami podtrzymującymi bagaż. Samochód spala bardzo mało. Ma może nie stworzony do wyścigów silnik, lecz Mery jest bardzo zwinna i naprawdę mało pali, co w dzisiejszych czasach jest to najważniejsze! W dodatku ma bardzo tanie części, istnieje wiele części zamiennych na rynku. Karoseria nie rdzewieje, metalik świetnie się prezentuje. Siedzenia są średnio wygodne, lecz dobrze w miarę trzymają na zakrętach. Ogólnie dobra widoczność, lecz mogłoby być lepiej jeśli chodzi o boczne przednie słupki. Narazie brak jakichkolwiek usterek. Jest to jeden z najbardziej niezawodnych samochód tej marki (wysokie miejsce w niemieckim TUV), więc myślę że nie będzie problemów z usterkami (odpukać :) ). Jeśli ktoś potrzebuje rady/ doradztwa w kupnie lub nie może się zdecydować na ten model z miłą chęcią pomogę :) adamrubacha@gmail.com :)

dodano 20.12.2010 22:28:16 przez

Po stu tysiacach jestem zadowolony z samochodu. Auto uzytkowane bardzo intensywnie - 150 kilometrow dziennie dojazdow do pracy, autostrada, miasto. Silnik niestety zbyt slaby i przeznaczony do dojazdow na zakupy. Przyspiesza niechetnie i z niskich biegow. 140 to maksymalana robocza predkosc - 100-120 jedzie komfortowo. Widocznosc ograniczona slupkami z przodu. Przeszkadza jakos raz w miesiacu. Samochodod za to bezawaryjny. Odpala zima nawet przy najwiekszych mrozach. Nie zawiodla mnie Merry ani razu. Ani na trasie, ani w lesie. Baganik typowo miejski - rzeczy hulaja po calej skrzyni jesli nie przytrzymane siatka. Troche maly. Za to po rozlozeniu siedzen spokojnie wchodzi kanapa. Tapicerka dziecioodporna - zmywalny plastik na drzwiach. Nic nie skrzypi. Gniazdo 12v z tylu - rewelacja! Jeli ktos szuka malego samochodu rodzinnego - ze starszymi dzecmi bez wozka - super. Do lasu i do rodzicow na swieta da rade. Bardzo wdzieczne autko. Da sie lubic.

dodano 17.06.2014 15:49:03 przez

Sprzedałem merivke po 4 latach użytkowania. Samochód kupiłem w 2000roku, z przebiegiem, 68tys km, od pierwszego właściciela, niestety zakupu dokonywałem w lutym, nie będąc świadomym pewnej rzeczy - o tym w rubryce silnik. Generalnie auto bardzo mało awaryjne, nie zawodzące na drodze - przejechałem nim ponad 40tys km, byłem parę razy nad morzem (mieszkam na śląsku), jeździłem po górach - na drodze nie działo się nic, zawsze odpalała od pierwszego. Genialny system flex na tylnych siedzeniach, ponieważ nasza rodzina to 2+1, fotele miałem ustawione dla 2 osób. Mery była wyposażona w dokładany schowek na siedzisku centralnym (genialne przy dziecku) oraz w stoliki na oparciach przednich foteli. Autko bardzo wygodne na trasie - na miejskich dziurach trochę trzęsło, ale nie było obawy jechać 150km/h w zakrętach mimo wysokiego nadwozia.

dodano 11.07.2006 17:39:35 przez

SAMOCHOD NOWY KUPIONY W SALONIE I TERAZ WIEM PO 3LATACH ZE ZA TA KASE NIE KUPIL BYM MERIVY Z SILNIKIEM 1.6 (TAKA WLASNIE POSIADAM) 1.4 TO WOGOLE ODPADA BO ZA SLABY EWENTUALNIE TO MOZE DIESLA 1.7CDTI MOZE JESZCZE WERSJE 1.8 ALE TO NIE Z SALONU TYLKO SCIAGAL BYM Z ZAGRANICY!!!U NAS MERIVY SA UBOGIE A DODATKI KOSZTJA KUPE KASY !!! MAM WERSJE NJOY W SERII BYLY PRZEDNIE ELEKTRYCZNE SZYBY 2XPODUCHA +SKÓRZNA KIEROWNICA (HEHEH ALE DODATEK) I RADIO NA KASETY SMIECH NA SALI DOBRZE ZE SERYJNIE MONTUJA KOLA (W NAJTASZEJ WERSJI NAWET NIE BYLO W 2003 15 TYLKO 14!! 15 MIALA WERSJA NJOY I COSMO)!!!!! DOKUPILEM ZWYKLA KLIME ZA 4600 SAMOCHODOD OGOLNIE GOLY!!! PLUS ZE NIE JEST TAK SPOTYKANY NA ULICAH JAK TOYOTY C CZY ALMERY!!! SAMOCHOD LUBIE TYLKO ZA OBSZERNE WNETRZE I WYGODNA POZYCJE ZA KIERWONICA NO I W SUMIE ZAIWESZENIE TEZ MI SIE PODOBA

dodano 17.09.2008 11:58:01 przez

Doskonałe auto dla szukających połączenia dużej ilości miejsca w środku, przy rozmiarach pozwalających łatwo zaparkować w mieście. Przy tej pojemności autko ma 90 koników, czyli tyle samo co tańsza Astra a jest lżejsze. Auto ogólnie budzi sympatię oglądających. Podoba się wszystkim. Dla mnie najważniejsze było pierwsze wrażenie przy jeździe, gdyż poprzednio jeździłem 7 lat inną marką. Od razu poczułem się jak u siebie i tylko musiałem przyzwyczaić się do innego sposoby wrzucania biegu wstecz. Doskonałe auto dla szukających połączenia auta miejskiego z bardzo dużą ilością miejsca oraz autem na wypady wakacyjne. Ja takiego auta szukałem i dlatego jestem na TAK. Zdecydowanie więcej miejsca niż w Corsie, Punto, Clio, Fieście.

dodano 16.10.2009 22:12:56 przez

Podsumowując: Auto o dobrych osiągach jak na minivana. Możliwiść dowolnej konfiguracji tylnych siedzedzeń FLEX SPACE(można łatwo przesuwać zarówno wzdłuż, jak i wszerz, szybko dopasowując wnętrze do aktualnych potrzeb)na 5.Stoliki w siedzeniach czy też składanie fotela pasażera-fajny bajer. Wielkość bagaznika mysle na poziomie tej klasy auta po złożeniu siedzeń powstaje duuuża plaska powierzchnia.Na brak schowków różnego typu nie mozna narzekać. Komfort jak przystało na auto tego typu zadowalający(kompromis pomiedzy wygodą a szybszym pokonywaniem łuków)ponadto fotele powinny mieć troche lepsze trzymanie boczne, mały minus za troche duże spalanie ,trzaski w tylnej częśći auta a konkretnie w bagazniku i to chyba tyle.

Pewne oferty od dealerów

Infiniti FX S Pre

Infiniti FX S Pre

Rocznik: 2013. Przebieg: 32 200 km. Silnik: 3.0 olej napędowy.

Cena: 280 850 zł  ►  219 000

Zyskujesz 61 850Zobacz szczegóły »

Nissan Pathfinder 2,5D SE

Nissan Pathfinder 2,5D SE

Rocznik: 2013. Silnik: 2.5 olej napędowy.

Cena: 191 300 zł  ►  134 900

Zyskujesz 56 400Zobacz szczegóły »

Nissan Murano PREMIUM

Nissan Murano PREMIUM

Rocznik: 2013. Silnik: 2.4 olej napędowy.

Cena: 224 100 zł  ►  168 000

Zyskujesz 56 100Zobacz szczegóły »

Nissan Navara 2,5D 190[KM] SE I-WAY PLUS cena netto 81 200 zł

Nissan Navara 2,5D 190[KM] SE I-WAY PLUS cena netto 81 200 zł

Rocznik: 2013. Przebieg: 20 km. Silnik: 2.5 olej napędowy.

Cena: 150 400 zł  ►  99 900

Zyskujesz 50 500Zobacz szczegóły »

Dowiedz się więcej o Opel Meriva

Przeczytaj o Opel Meriva

Opel Meriva 1.6 CDTI Ecotec - na ratunek rodzinie
Opel Meriva 1.6 CDTI Ecotec - na ratunek rodzinie Jak stworzyć funkcjonalne, rodzinne auto na platformie segmentu B? To zadanie trudne i już nie jeden producent połamał sobie na nim zęby. Czy projektując drugą generację Merivy Opel nie porwał się z przysłowiową motyką na słońce? Sprawdźmy, co oferuje i czym stara się urzec potencjalnych klientów poliftingowy model minivana niemieckiego producenta.

Opel Meriva I 252