Ocena kierowcy - Opel Meriva I

pablo.krakow@wp.pl, 17 lat temu
Silnik 1.6 8V 87KM 64kW
Rok produkcji 2004
Opel Meriva I 1.6 8V 87KM 64kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Bardzo nie dopracowane auto , nie myśl techniczna ,tylko wykonanie, usterkowe. Miałem fabię 1,4 też 3 lata 130 tys km i nawet zawieszenie się nic nie zużyło, jak ją sprzedawałem to klient myślał że ma 10 000 przejechane, a opel meriva i amory i gumki i drążki, wszystko się jakoś poluzowało. a ma 53 tyś,. i wydaje się jakby miał 10 lat , ani razu nie ruszyłem z piskiem ze świateł , jadę przez tory 3 na godz. dbam i co z tego.
Silnik 8 zaworowy dobry moment , można nie zmieniac biegów i jeżdzić w miescie na 3 lub 4 biegu.
nie można zmieniać biegów jak sie bardzo rozkręci silnik , trzeba poczekać żeby spadły obroty, nie zbyt precyzyjne, nie da się włączyć wstecznego bez zgrzytu.
auto dobrze trzyma się drogi, jest sprężyste, jak na mini vana jest ok
trzeba bardzo uważać na pasach bo słupki zasłaniają ok jedną osobę , jak idzie grupa dzieci to widać, ale pojedyncze sztuki śmiało można potrącić.
dobrze się wsiada,wysiada, fotele wygodne, wszystko w zasięgu wzroku i chwytu. jest bardzo ok.
wszystko dobrze działa , tylko klimatyzacja ręczna wyje w duże upały.
wygodnie, na tylne fotele wchodzi lekko plazma 42 w kartonie. szeroko otwierają się drzwi. ktoś pomyślał.
Powyżej 120 na godzinę b.głośno jak w busie.
pali dużo jak fiat 125 lub łada 12 w miescie,8.5 na trasie, może pali mniej ale już nikt nie jezdzi 90 kmh , czasy się zmieniają , opel nie. ceny napraw w serwisie nie wiem bo wszystkie naporawy były na gwar. od pół roku nie naprawiam bo nie ma już gwarancji ale jak nic nie wymyślę to pójdzie z 3000 pln. za różne części.p.s jak jechałem 300 km z prądkością równo 170-180 to spaliłem 45 litrów pb i litr oleju.
auto kosztowało 49500 bazowo , 5500 klima i elektryka przód , 1800 metalik, 1100 radio. Prawie 60 tyś . Nie potrafimy tego z żoną wyjaśnić zo nami powodowało , aby kupić , chyba wygląd i wnętrze. Ojciec ma astrę 2 kombi 1,4 16 salon 1999 i nic , ma 180000 km. NIE KUPUJCIE MERIVY , może te z niemiec są lepsze, nie wiem.
palą się non stop żarówki , wymiana tylko przez bardzo cierpliwych, być może producent wykluczył wymianę we własnym zakresie, ale ja jestem polakiem i lubię sam wymieniać . z drobiazgów to wszystko. ale ż arówki naprawdę palą się często...
wszystkie usterki kończyły się holowaniem , ledwie dojechaniem samemu, bardzo uciążliwe szczególnie powroty po 200 km od serwisu gasnącym autem. 3 wym zawór egr-autem nie można jezdzić, 1wymiana katalizatora, 2 wym. klimy, 1 wym rezystora went. silnika, 2 wym mechanizmu zmiany biegów.amortyzatory klapy bagaż, na częsci trzeba czekać , umawiać sie w serwisie, gwarancja jest bez sensu . co z tego że za darmo , a dojazd, bujanie się astrami 1, rowerem , telefony.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 8V 87KM 64kW [l/100km]

10,9