Ocena kierowcy - Opel Meriva I

frutti_di_bosco@rubikon.pl, 18 lat temu
Silnik 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Rok produkcji 2004
Opel Meriva I 1.8 ECOTEC 125KM 92kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Idealne auto dla osób z rodziną (do 4 osób) - pakowne, parkowne, dużo schowków, wysokie bezpieczeństwo, a jednocześnie w tej wersji - 1.8 - dla niespełnionych rajdowców - elastyczność i przyśpieszenie świetne, zakręty uwielbia, precyzyjnie się prowadzi. Wielokrotnie się ścigałam moją czerwoną Merivą po Polsce i Warszawie i nigdy mnie nie zawiodła!! A dodatkowo jest estetycznie przyjemna - ładne opływowe linie, dobre proporcje.
zaskakująco dobre przyśpieszenie, dobra elastyczność (problemy są z winy skrzyni), trochę za głośny
EasyTronic (automat), generalnie bardzo dobrze wspólpracuje, czasami zbyt długo czeka z redukcją na IV, wpada czasem w "dziury", czasem nie może się zdecydować czy IV czy V i zmienia nonstop,
zaskakująca precyzja jak na auto tej klasy, świetna w zakrętach, bardzo dobre czucie kół, niezwykła stabilnośc w zakrętach, przy dużych prędkościach w zakręcie czasem przód ucieka, ale bardzo łatwo to opanować (nie mam ESP)
do tyłu idealnie, lusterka boczne bardzo dobre, z przodu słupki za szerokie
parkuję jak kompaktem, a pakuję jak vana - flex space i dobre wykorzystanie przestrzeni
nie mam klimatyzacji, nawiew jest nienajlepszy
dla kierowcy wspaniała (ale ja mam 163cm :)), wysoko, szeroko (tak samo pasażer koło kierowcy), z tyłu dla wysokich dorosłych przeciętnie, uwaga: fotele z przodu w ogóle nie mają bocznego trzymania
od 150 km/h robi się coraz gorzej, przy wolniejszej jeździe jest ok
w mieście 9,5 l/100km, w trasie przy bardzo szybkiej jeżdzie więcej, bo jest wysoka, przeglądy i części standard
cena jest za wysoka jak na poziom wykończenia wnętrza, ale silnik i układ jezdny są warte nawet więcej
po 1,5 roku i 33 tys. km przebiegu wszystko działa bez zastrzeżeń poza systemem CD i głośnikami, plastiki w środku mogłyby nie być takie banalne
po 1,5 roku i 33 tys. km przebiegu wszystko działa bez zastrzeżeń (uwaga warszwiacy: najlepszy Opel Miniewski na 17 stycznia, w innych było znacznie gorzej!)
Dziennik kosztów dla Opel Meriva I 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Opel Meriva I