Opel Meriva I 1.8 ECOTEC 125KM 2002-2010 - Oceń swoje auto

Opel Meriva I 1.8 ECOTEC 125KM 2002-2010

z przebiegiem 20 000 km, wyprodukowany w 2003 roku
~MHK
dodał ocenę 01.10.2005 20:49:31

Samochód za duże pieniądze oferuje pojemny środek z mozliwością jego zmieniania co może się przydać kiedy będziemy się mudzić podczas kolejnych wizyt w serwisie. Całokształt wypada niezbyt korzystnie jak na auto za takie pieniądze.

Silnik pracuje poprawnie bez zbędnych odgłosów. Elastyczność też nie pozostawia wiele do życzenia, w końcu to 125 KM.

Skrzynia biegów fatalna. Przy wyższym wzroście nie sposób ustawić fotel tak, by było wygodnie. Biegi wchodzą nieprecyzyjnie a wsteczny zawsze ze zgrzytnięciem. W każdej nowej Merivie service wymienia pająka dźwigni zmiany biegów. Oryginalny jest plastikowo-teflonowy a zamiennik metalowy.

Układ jezdny jest mało komfortowy, ale za to nie dający poczucia bezpieczeństwa. Samochód na zakrętach wykazuje nadmierna tendencję do wychylania się, a przejazd przez tzw. chopkę przy prędkości 100 km/h przypomina bardziej skoki kangura uciekającego w panice niż pojazd kontrolowany przez kierowcę. Progi zwalniające to zacięty wróg Merivy komfortowo można je pokonać przy prędkości poniżej 10 km/h.

Podstawowy problem to martwe punkty, które podobno zminimalizowano poprzez trójkątne szybki w słupkach – tak twierdzi Opel – praktyka pokazuje jednak zupełnie coś innego. Wielokrotnie zdarzyło mi się prz lewoskręcie nie zauważyc pieszego, gdyż zasłoniły go słupki – dobrze że jest ABS, bo pewnie miałbym paru na sumieniu.

Niewątpliwym atutem jest ergonomia. Układ foteli i możliwość ich aranżacji pozwala na zmieszczenie przedmiotów o długości nawet do 2,9 m, a wszystko na wygodnej do załadunku wysokości jak na minivana przystało. Jedynym mankamentem jest przymus demontowania tylnych zagłówków, jeżeli chcemy położyć oparcie tylnych foteli, poza tym duży +.

Wersja z klimatyzacją automatyczną działa bez zarzutu w każdych warunkach od -28 do +40 – sprawdziłem. Po nastawieniu żądanej temperatury wszystko działa sprawnie i cicho.

Siedzi się wysoko a fotele pozostawiaja wiele do życzenia pod względem trzymania na zakrętach. Tylne siedzenia co prawda posiadają regulację pochylenia oparcia, jednak jeżeli zwiększymy pochylenie, to albo ci z przodu muszą się posunąć albo pozostaje nam siedzenie po turecku.

Samochód nie należy do cichych, ale czego można wymagać od nadmuchanej Corsy.
autodna

W mieście potrafi spalać nawet 13,5 l ale za to poza miastem potrafi nas zaskoczyć osiągiem 7 l/100 km (przy dynamice 70-140 km/h).

Trudno tu mówić o stosunku, no chyba że przerywanym (mam na myśli oczywiście przerwy spowodowane wizytami w serwisie). W mojej subiektywnej ocenie wysoka cena powodująca sporą dziurę w portfelu, ale za to otrzymujemy fatalne wykonanie, które na pewno długo pozostanie w naszej pamięci jako jeden z tych wyborów, których nie chcieli byśmy pamiętać.

Kokpit poskręcany fatalnie, w zasadzie po kupnie należałoby wszystko samemu poskręcać od nowa. Widoczny brak staranności wykonania przez hiszpanów ale jaki naród takie fabryki.

Usterkowość fatalnie wysoka. Przez 19500 km przebiegu wymieniono mi: pająka dźwigni zmiany biegów, sprężarkę klimatyzacji, pasek rozrządu wraz z napinaczem, sterownik silnika, halogen przeciwmgielny i trzecie światło stopu oraz wszystkie żarówki z oświetlenia zewnętrznego. Service fatalny oczekiwanie na części zawsze powyżej 2,5 tygodnia a maksymalnie czekałem 2 miesiące.
Kupujesz części we własnym zakresie? Sprawdź naszą ofertę!

Spalanie 1.8 ECOTEC 125KM 2002-2010

Pb [l/100km]
10,2

10,2

13,5

7,0

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wiarygodności ogladanego wpisu, napisz je w powyższym polu i kliknij na przycisk "Wyślij". Na pewno rozpatrzymy Twoją sugestię!

Oblicz koszty własnej jazdy 1.8 ECOTEC 125KM 2002-2010

Dodaj nowy komentarz