Ocena kierowcy - Opel Meriva II Mikrovan

Meriviarz, 12 lat temu
Silnik 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2011
Opel Meriva II Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Zaskoczyły mnie tylne drzwi, otwierane "na odwrót" tak zwane: "kurołapy" są bardzo wygodne, bo otwierają się pod kontem 90*
Za całokształ daję 5, bo jestem bardzo mile zaskoczony. Jest bardzo łądny z zewnątrz, jak i w środku. Ja mam kolor złoto-srebrny a tapicerkę brązowo-beżową i tak świetnie to wygląda, że nie chciałbym innych kolorów. Szczególnie wnętrze wygląda bardzo łądnie i nowocześnie z zestwieniem kolorów ;)
Mimo małej pojemności, bo liczącej tylko 1,4 litra, auto jest tak zwinne, że nie jeden Van zawstydziłby się przy Merivie. Chodzi doskonale, cicho, przyspieszenie fantastyczne, lubi duże obroty, choć i tak jest bardzo elastyczny. Na autostradzie 200 km/h!
Przez pierwsze 10000 km trzeci i piąty bieg wchodził troszkę trudniej (ciężej), ale po przejechaniu tych kilometrów wszystko było w pożądku.
Wspaniale trzyma się drogi, nawet na ostrych zakrętach, szczególnie przez swoje szerokie opony.
Fantastyczna ilość schowków i miejsca. Miejsca jest tyle że głowa mała! No i oczywiście przesuwane tylne siedzenia! ;)
Nawet przy dużych prędkościach (160-180 km/h) We wnętrzu jest bardzo cicho!
O kosztach napraw pisać nie będę, bo mam auto od niedawna, ale koszty paliwa i spalanie można utrzymać na neutralnym poziomie
Samochód bardzo wygodny i ładny, jakość niezła, tyle, że cena rzeczywiście mogła by być niższa o przynajmniej 5000zł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]

9,5