Ocena kierowcy - Opel Meriva II Mikrovan

gmichalk, 12 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2011
Opel Meriva II Mikrovan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Fajna karoseria, nietypowe drzwi, super wygodne wsiadanie do tyłu. Szkoda że rzadko jadę jako pasażer.
Samochód kupiony rok temu jako następca poprzedniej generacji MERIVY. Musiał być automat więc wyboru nie było - tylko 100KM, za to z super wyposażeniem. Wygoda przede wszystkim. Poprzednia miała więcej schowków, pod tym względem się zawiodłem.
Jak to typowy diesel, wolno wkręca się na obroty, do normalnej jazdy przydałoby się ze 20 KM więcej. Ale podobno 1.7 oparty na rozwiązaniach ISUZU to jeszcze niezawodna jednostka, czas pokaże. Pomimo częstej jazdy po mieście DPF jest a tak jakby jego nie było.
Automat wygodny w mieście ale wolny. Mógłby by bardziej zrywny. Na trasie bez różnicy. Trzeba nauczyć się takim jeździć. Do DSG daleko mu.
Zawieszenie dobrze tłumi nierówności. Nie pozwala na zbyt sportową jazdę, ale jest bezpieczne. W końcu to Van.
Nie narzekam.Co prawda słupki trochę zasłaniają ale przy czujnikach parkowania spokój na parkingu.
Wszystko pod ręką. Trzeba przeczytać instrukcję żeby korzystać ze wszystkich możliwości wyposażenia. Super audio.
Przy odpowiednim wyposażeniu bardzo dobrze. Latem super, zimą trochę gorzej ale mam funkcję szybkiego dogrzewania.
Z przodu super. Z tyłu przy cofnięciu foteli dwie osoby super, w trzy trochę ciasno. Tylko jeszcze nie mam podłokietnika z tyłu bo jeszcze nie produkowali.
Jak na diesla nie jest uciążliwe. Silnik słychać ale spodziewałem się czegoś gorszego a to mój pierwszy diesel.
Ile się wleje tyle spali. Przy automacie średnie spalanie to jakieś 6,5l/100 km. Mogłoby by lepiej.
Cena zbyt wysoka, ale to OPEL. Ta marka tak ma. Jakieś 10 tys. zł za dużo.
Nowe auto więc bez usterek.
Nowe auto więc bez usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW [l/100km]

6,2