Ocena kierowcy - Opel Meriva I

Karoseria : Ilość miejsca w wnetrzu na duzy plus
Przeniesienie napędu : wybierak skrzyni
Układ elektryczny : rezystor wentylatora
Jesli ktos potrzebuje autka dla 4-5 osobowej rodzinki POLECAM
silnik 125km moze u mnie troszki chodzi lekko za słabo ale mi zawsze mało kuców, generalnie na benzynie chodzi fajnie i cicho do 120km/hna gazie lekka dziura do wyregulowania,
troszki sie trzeba przyzwyczaic do dłuzszego lewarka ale ok, przypadłosc merivy w skrzyni jest wybierak ktory lubi sie zepsuć gdyż jest plastikowy , koszt czesci z obota 300-350
nie moge dac 5 bo jest dosc sztywne zawieszenie co w miescie daje sie odczuć ale za to autostrada czy trasa super trzymanie sie drogi i na zakretach
daje -5 gdyz tylko wada sa słynne boczki przednie ktore troszki sa za szerokie i mozna nie dojrzeć przechodnia obok lub autka na łuku w lewo
moim zdaniem ergonomia na 5 biorac pod uwage wymiary samochodu 405cm ( passat B5 465cm, vectra B 445cm ) ja mam wzrostu 190cm i znalezienie miejsca nie jest trudne, plusem vanów jest wyzej umieszczone siedzenie co powoduje mniejsze bóle kolan i kręgosłupa zwłaszcza przy czestym wysiadaniu w miescie,
wentylacja ok a jak sie klome wlaczy to juz prawie ideał
dla meni rownież doskonałe brakuje tylko jakiegos schowka kolo lewej nogi kierowcy w desce, reszta ok jest wszystko pod reką i moim zdaniem ładna deska w porównaniu z Reno Scenicem
troszki robi sie głosnawo po 120km/h lub po przekroczeniu 3500tys/obr
ceny napraw w normie i ogolna dostepnosc czesci, nie robie przegladów w autoryzowanej stacji tylko dobrym warsztacie i jest taniej i tez dobrze, spalanie przy sredniej nodze benzyna miasto 9-9,5, trasa 7-8. założyłem gaz i spalanie miasto 11-12 , trasa 10-10,5 Ponizej podałem spalani na gazie bo bnzynki spalam malo
jest pare drobiazgów ktore moga zfenerwować, ale jak juz pisałem na wymiary samochodu jest dla mnie prawie super po 5 latach poszukiwań i zmiany 8 samochodów znalazłem taki ktory pozostawie dłuzej niz 5miesiecy no i aby wymienic zarówki troszki trzeba sie nameczyć
silniki benzynowe 16v branie oleju, ale to wszystko zalezy jak kto dba o silnik to i tyle spala oleju, umiejscowienie klaksonu, słynny wybierak skrzyni, no i po 5 latach rozsypał sie rezystor wentylatora

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 ECOTEC 125KM 92kW [l/100km]

11,3