Ocena kierowcy - Opel Meriva I

pp, 18 lat temu
Silnik 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2005
Opel Meriva I 1.6 ECOTEC 100KM 74kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
spelnia moje oczekiwania - taki wlasnie samochod wybralem - gdyby nie spalanie (mimo wszystko - nie jest to najmniej:(
bardzo elastyczny, ale nie sa to sportowe osiagi, oleju nie spalil ani kropli - nie wiem gdzie w instrukcji mialoby byc napisane, ze ma spalac - jest raczej zalozenie, ze przez dwa lata (lub 35000km-do pierwszego przegladu) nie spali ni kropli - narazie tak u mnie jest - sprawdzam - poruszony opiniami tu czytanymi - ale bez zmian (w poprzednim Oplu-Corsa- tez nie palil ani kropli)
bez problemow - tyle, ze biegi wchodza z pewnym oporem - nie trzeba moze wysilku, ale "czuje sie" ze wchodzi - zaleta czy wada - co kto lubi
bardzo dobre hamulce - dobre prowadzenie, przechyly na zakretach - jak na te wysokosc samochodu - nie za duze, dobre wspomaganie - ani za slabe, ani za mocne
to prawda, ze slupki przednie wymagaja przyzwyczajenia i trzeba pamietac, ze dosc specyficznie zaslaniaja
wszystko na miejscu - to prawda, ze przywyklem do Opla (drugi) i przy pierwszym (na poczatku) musialem sie przestawic na nowe polozenie klaksonu - dzis - moim zdaniem doskonale - nie odrywajac reki od kierownicy (w skodzie, gdzie byl na srodku - musialem) uruchamiam go jednym palcem. reszta ok, nie wiem jak firmowe radio, bo nie mam :)
klima (manualna) chlodzi szybciej niz w Renault brata, wentylacja dobra na zaparowane szyby, zimy nie bylo - nie wiem jak grzeje
polecam jako dodatek podlokietnik dla kierowcy - jeden z lepszych (w wielu m arkach spr), skladanie i przesuwanie foteli genialnie praktyczne i proste, (przy okazji - fotele z przodu bardzo wygodne, gdy kto lubi twarde - plecy nie bola po dlugiej jezdzie)
i silnik i zawieszenie dobrze wytlumione, przy wyzszych predkosciach dzwiek nie jest przykry
jest ciezki - co zrobic paaali - ale mnie jak dotad mniej niz w instrukcji - wiec nie martwie sie - wiem co kupilem
trafilem rozne promocje, wiec sporo zaoszczedzilem (55tys z silnikiem1.6, ABS, klima, 4 poduszki, alarm, centralny zamek, el.szyby, podlokietnik) - oczywiscie jak wszystko moglby byc tanszy, wybralem go ze wzgledu na pojemnosc wnetrza, latwosc wsiadania i wysiadania (rewelacja), cene znioslem
narazie nic-mlody
j.w.