Ocena kierowcy - Opel Mokka I SUV

Marek , 10 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 130KM 96kW
Rok produkcji 2013
Opel Mokka I SUV 1.7 CDTI ECOTEC 130KM 96kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : dobry , oszczędny silnik, mimo że głośny, super światła AFL+, fotele AGR w skórze też super, nawigacja i cała reszta
Ogólnie auto dobre. Mam je dopiero miesiąc więc trudno coś więcej opisać.
silnik pracuje głośno nie czarujmy się, w środku go słychać ( w T,iguanie dużo ciszej) ale daje się wytrzymać. Dynamika zaskakuje pozytywnie 300 Nm swoje robi potrafi porządnie w fotel wcisnąć, ale elastycznść słabiej do 2000 obrotów trochę słabo ciągnie. Są lepsze motory ale niewiele, ocena 4 w sam raz
Skrzynia działa precyzyjnie, nie mogę się przyzwyczaić do wstecznego bo to mój pierwszy Opel ale dam radę .1 i 2 krótkie ale dobrze napędza.
Auto prowadzi się dobrze. Nie buja i nie ma uczucia przechylania się w zakrętach. Wspomaganie dobre. Trochę twarde zawieszenie no ale może okaże się trwałe
widoczność do przodu i na boki super , gorzej do tyłu. Tylna szyba i szeroki słupek skutecznie utrudnia widoczność. Bez kamery cofania i czujników z tyłu byłoby słabo dlatego też jeżeli ktoś planuje zakup tego Opla polecam kamerę i czujniki no chyba że mamy znajomego lakiernika ;)
Jak w niemieckim aucie trudno do czegoś się przyczepić. Fotele AGR skórzane wygodne, AFL + działa naprawdę świetnie, czujniki deszczu i cała reszta ułatwia prowadzenie a obsługa wszyskiego nie męczy
Klima działa dobrze i szybko, 2 strefy to trochę bajer ale jest się o co z żoną posprzeczać :).
Mam 165 cm więc auto dla mnie wydaje się w sam raz , wyższe osoby pewnie mogą mieć mniej powodów do zadowolenia. Z tyłu dziecko mieści się spokojnie i jeden pasażer.Bagażnik mały ale dobrze przemyślany , łatwo załadować , ma 2 schowki
Tu najsłabiej. Pry obrotach w okolicach 2- 2,5 tysiąca w środku motor słychać . w tym wypadku konkurncja wypada lepiej. (próbowałem też Tiguana)
Spalanie ok. Przesiadłem się z Audi A4 1,8 w benzynie więc różnica kolosalna. Na trasie idzie wg wskazań komputera zejść do 4 litrów ( do 120 km/h). Na krótkich odcinkach małe miasteczko podchodzi do 7 litrów. Średnio komputer pokazał mi po pierwszych 1700 kilometrach 5,1 ON . O cenach nie napiszę bo za krótko go mam
Wiadomo każdy ma co lubi albo na co go stać, ja wybrałem Mokkę i na razie jestem zadowolony z jakości z ceny trochę mniej ;)
Za krótki okres ale raz tynia szyba sama się otworzyła , na razie tylko raz i jak na razie sytuacja się nie powtórzyła

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ECOTEC 130KM 96kW [l/100km]

5,8