Ocena kierowcy - Opel Monterey II

seblulka@poczta.onet.pl, 18 lat temu
Silnik 3.5 V6 24V 215KM 158kW
Rok produkcji 1999
Opel Monterey II 3.5 V6 24V 215KM 158kW 1998-1999 - Oceń swoje auto
Bardzo dobry z małym minusem. Jeździłem już różnymi autami. Spełniłem swoje pragnienie i jestem bardzo mile zaskoczony. Obawiałem się zużycia paliwa powyżej 18l/100km w mieście ale teraz jestem spokojny. Zastanawiam się nad przerobieniem na gaz. Chętnie posłucham waszych rad i opinii.
Rewelacja. Mam motor 3,5 litra w układzie V6 24V. Piękny dźwięk, wspaniała moc. Praca silnika prawie niesłyszalna w kabinie, przy dużym przyspieszeniu cudownie mruczy.
Bardzo precyzyna, niczym w osobowym.
Jak to na polskich drogach. Nieco trzęsie, szczególnie na bruku i gulikach. Jest sztywny. To nie Francuz lecz terenówka. W terenie widać, że wytrzyma wszystko, no prawie wszystko.
Tylne okno skutecznie zasłania koło zapasowe. Ale lusterka boczne potrafią to wynagrodzić.
Wszystko w zasięgu ręki.
Bardzo dobrze działa zarówno klimatyzacja jaki ogrzewanie. Jak na silnik o pojemności 3,5 litra nagrzewa się błyskawicznie.
Nic więcej nie potrzeba.
W mieście -doskonale. Na trasie -doskonale. Autostrada (130-140km/h) -silkik doskonale ale słychać szum oporów powietrza. Max 185km/h szumi dosyć mocno, ale jeżeli nie gnamy tak przez kilka godzin to można wybaczyć.
Autostrada 130km/h -12,2l/100km Poznań (norma) -14,2l/100km
Jakkogoś nie stać na Mercedesa to kupuje Malucha. Nie powinien narzekać na cenę ten, który kupuje jakość.
Standard dla terenówek, czyli drobne wycieki z mostu, skrzypią sworznie zawieszenia.
Na razie brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 V6 24V 215KM 158kW [l/100km]