Ocena kierowcy - Opel Omega A Kombi

Krisker, 18 lat temu
Silnik 2.4 i 125KM 92kW
Rok produkcji 1990
Opel Omega A Kombi 2.4 i 125KM 92kW 1988-1993 - Oceń swoje auto
Świetne auto do wożenia sporych ładunków (płaska podłoga bagażnika nawet po złożeniu siedzeń!), a także dobry krążownik szos :) Po mieście też znośnie - wpomaganie i dość mały promień skrętu nie utrudniają parkowania, w przeciwieństwie do wymiarów ;) Wygodnie, pewnie i przyjemnie. Za tą cenę nie ma na rynku nic młodszego, lepiej wyposażonego i większego niż Omega.
Dość dobra kultura pracy. Ładnie ciągnie już od niskich obrotów, umiarkowanie głośny. Mocy chyba w sam raz (kombi) biorąc pod uwagę spalanie.
Bez problemów. Biegi wchodzą precyzyjnie, występują małe zgrzyty na zimnym, ale to akurat wina oleju.
Nie mam większych zastrzeżeń. Płynnie pokonuje wyboje, na zakrętach prawidłowo i bez niespodzianek. Jedyne co męczy, to zachowanie w koleinach na suchym, choć wydaje mi się, że to wina zimówek (w innym aucie ta teza się potwierdziła)
Znakomita w każdą stronę na boki, a nawet do góry - szyberdach ;)
Bez większych zastrzeżeń
Grzeje i chłodzi normalnie - nic nadzwyczajnego. Ze środkowych nawiewów leci tylko zimne powietrze - przydaje się to w lato.
8-) Nic dodać, nic ująć. Od przodu po bagażnik - wszędzie mnóstwo miejsca!
Przeciętnie.
Jak na ten silnik, masę i wymiary pojazdu - zużycie LPG raczej umiarkowane (około 12 w trasie, do 15 w mieście) - auto jeździ na BLOSie. Części tanie, choć po zakupie trochę dupereli miałem do zrobienia.
Cena wyjściowa to 4600 (kombi, komputer pokładowy, szyberdach, elektr. lusterka itp.) + trochę do zrobienia na dzień dobry i można jeździć :)
Parę pierdołek musiałem naprawić, ale większość to "spadek" po poprzednim właścicielu. Rdza narazie nie rusza za mocno, choć cudów się nie spodziewam...
Z grubszych usterek to pompa wodna, ale wiedziałem o niej przy zakupie. Na trasie póki co w 100% niezawodnie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i 125KM 92kW [l/100km]

12,3