Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

top@zdnet.com.pl, 21 lat temu
Silnik 2.5 i V6 170KM 125kW
Rok produkcji 1994
Opel Omega B Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Jest to moja 3 Omega, pierwsza z silnikiem 2,0 była oszczedna w spalaniu (13,5w miescie 11trasa -gazu) ale mułowata, druga z motorem 2,5TDS combi w automacie, przed kupnem znajomi ostrzegali mnie przed tym motorem no i niestety nie był to niezawodny motor. Dopiero trzecia z motorem 2,5V6 B (nie kupię już innego auta jak 6 cylindrowe) to był strzał w dziesiątke 30 na godz. i można wrzucać 5 bieg, 170 Km wystarczy na naprawde sportową jazdę, po założeniu gazu nie stwierdziłem spadku mocy, ale dopiero druga instalacja działała super. Po pierwszym fachowcu auto spalało 23l gazu. Drugą założyłem w pełni wypasioną za 2300 zł i skończyły się problemy w mieście pali ok 17l a na trasie (120na godz.) 11,5l gazu, norma z tym motorem to 12,5 do 13l w mieście i 9 l na trasie (120na godz.) benzyny. Auta jest wypasione w prawie wszystko nie ma tylko nawigacji i samopoziomowania. Jedyny problem jaki spotykałem w Omegach to zamykanie z pilota, w każdym aucie pilot mi kaprysił. Nie będe się rozwodził o zawieszeniu i budzie szczególnie Combi, jest to chyba najlepszy samochód na rynku biorąc pod uwagę jego cenę w stosunku do tego co sobą oferuje. Szczególnie na rynku aut używanych.
Super auto (szczególnie combi) za stosunkowo małe pieniądze.

Usterki Opel Omega B

Opel Omega B – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu