Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

zpetz@vp.pl, 16 lat temu
Silnik 2.5 TD 131KM 96kW
Rok produkcji 1998
Opel Omega B Kombi 2.5 TD 131KM 96kW 1994-2001 - Oceń swoje auto
Inne : sylwetka, konfort i praca silnika BOSKA ! I PROWADZENIE !
Inne : pompa wtryskowa
Zawieszenie : tuleje wachacza tak samo
Omega z silnikiem 2.5 td(s) to autko dla ludzi spokojnych lubiacych konfort . Nic złego niemoge o niej powiedziec , kupiłem ją w dobrym stanie z ładnie pracującym silnikiem i mysle że to poctawa ! niewiel omeg z w tym kraju czy z niemiec trafiaja na polskie drogi w dobrym stanie ! z tąd sie biorom tak naprawde problemy i złe opinie na temat tych silników, napewno z 2.5 tds nie idzie sie do pierwszego lepszego mechanika bo tylko spierdoli, skasuje fortune i problemy do konca ! a naprawa tego autka potrafi być droga. Generalnie autko i silnik 2.5 td w dobrym stanie i okresowe przeglądy to auto i silnik nie do zajechania ! Mam 240 tys nabite a silnik od 2 lat igła robiłem tylko pompe wtryskową, olej 5w40 Shell Diesel ULTRA !
motor ma przyzwoite przyspieszenie i wystarczającą moc jak na auto którego waga jest bliska 2t w trasie sama przyjemność
skrznia moim zdaniem na 4+, biegi wchodzą lekko i precyzyjnie , wsteczny idalny, w ruchu mieskim do którego to autko nie jest stowrzone pewnie bedzie nam przeszkadzac częsta zmian biegów - jedynka i dwójka moim zdaniem za krótkie ale domyślam się że to przez wage auta ...
tu do niczego niemoge sie przyczepic sama przyjemność auto prowadzi sie jak po szynach, wspomaganie działa bardzo dobrze
widoczność z przodu jest bardzo dobra boczne słupki nie przeszkadzają, tył niestety szczególnie przy parkowaniu to same problemy ! no ale to kombi !
wszystko po ręką bardzo czytelne i proste, do tej pory opel nawet w najnowszych autach stosuje te same rozmieszczenia
wentylacja i ogrzewanie przyzwoite klima robi swoje dwustrefowa
i to jest powód dla którego te autko warto mieć ogromna ilość miejsca dla pasażarów i kierowcy, tutaj omega niema sobie równych NOKAUT !
diesel ! jak jest zimny to jest dość głośny po nagrzaniu niewiele z komory silnika do nas dociera.
Omega z silnikiem 2.5 td pali mało ! ceny przegladów są takie same jak w innych. Naprawy omegi potrafia być drogie podobno bo ja przez dwa lata niewiele wydałem.
w tej cenie niema bardziej konfortowego auta to limuzyna na drodze a sylwetka dotej pory jest ładniejsza jak nowe auta !
praktycznie brak problemów wymieniłem korek oleju, ramie wycieraczki.
nastawnik pompy wtrsykowej, uszczelka pod zaworami, amortyzatory przód, układ wydechowy. tuleje wachacza lewgo i prawego, linka recznego.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 131KM 96kW [l/100km]

8,7