Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

MariuszF, 16 lat temu
Silnik 2.5 TD 131KM 96kW
Rok produkcji 1998
Opel Omega B Kombi 2.5 TD 131KM 96kW 1994-2001 - Oceń swoje auto
Ktoś powie kupiłeś złoma za 8 tyś to tak masz,Wcale nie był To kombi 98 rok jedna z ostatnich i nie za małe pieniądze.Ogólnie ładny samochód taka limuzyna dla mniej zamożnych Ale przede wszystkim skreślają go blachy i rdza która jak zacznie już swoja robotę to idzie do przodu jak Audi RS6 Kupując go wiedziałem o tym że maja blachy słabe ale tłumaczyłem sobie jak sie będzie dbać to będzie dobrze jeżeli ktoś tak jeszcze myśli to jest w wielkim błędzie Mam nadzieje że mój komentarz pomoże komuś w podjęciu nie łatwej decyzji czyli Jaki Samochód kupić. Pozdrawiam.
Niby mówili że to tds od BMW ale dużo mu brakuje, Ale ogólnie na diesla to mnie zaskoczył myślałem że będzie klekotał, rano owszem ale później było słychać dość fajny pomruk szczególnie po dodaniu gazu
Automat nie mam większych zastrzeżeń.Tylko wsteczny R łapie później nie wiem czy tak miało być czy tylko u mnie tak było w każdym razie przy szybkich manewrach denerwujące
Podróżując tym samochodem można się poczuć jak w "limuzynie" Duży, wygodny, bagażnik pojemny
Bok,tył ok trochę gorzej z wyczuciem przodu
5 osób ok plus bagaże i pies
Tu niestety lipa klima tronik nie daje rady z dużym zaparowaniem No i żeby Off-em można było włączyć klimatronik Nawiew na 9 to jak np w toyocie carinie na 1
ok
ok
Jeżeli ktoś myśli że kupi sobie ekonomicznego diesla to jest w błędzie To auto może nawet spalić ok 13l/100km
Idzie w parze
No i tu można by zacząć litanię drobiazgów które w tym samochodzie mogą się zj....ć. począwszy od autoalarmu czyli A poprzez regularnie padające oświetlenie kokpitu, zacinającą sie stacyjkę, opadające plastiki np: tylni nawiew między przednimi fotelami,mało co bez czego pływające rybki w stojącej w wodzie w tylnych kloszach, zatrzymujące się w połowie szyby przednie wycieraczki o tylnej nie wspomnę,zacinające się przyciski automatycznych szyb, światła świecą niczym latarka kupiona na rynku za 3 zł(soczewka)no i skończywszy na żarówkach które nagrzewając się do niebotycznych temperatur dosłownie zwęglają styki i kabelki do nich poprowadzone
Chyba żeby uznać za poważną usterkę kontrolkę elektronicznego układy silnika która zapalała sie w momencie raptownego puszczenia pedału gazu Mówiono że to może przepływomierz lub czujnik położenia wałka rozrządu Nie wiem bo nie robiłem tego

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 131KM 96kW [l/100km]

10,4