Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

agbaro@mail.ru, 16 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1995
Opel Omega B Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1994-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Kupiłem przypadkiem Omegę, szykałem całkiem czegś innego. Teraz nie żałuję. Bałem się rdzy. Trafiłem porządne auto od porządnego człowieka, bez beckupu licznika. Lubię je.
Trochę słaby do wielkości i ciężaru auta ale przy spokojnej jeździe daje radę. Nie ma żadnych problemów przy eksploatacji na gazie (mam sekwencję) Zero wycieków, oleju nie bierze. W niemieckiej książce serwisowej z obsługi tylko rozrzady, paski, pompy wody co 60 tyś i olej co 10 tyś.
Nie znam się na przełożeniach i terminach długa, krótka itp. Ważne, że biegi wchodzą bezproblemowo łącznie z wstecznym. Nie cieknie ale się poci przy wale i wszystko w tym miejscu jest usmarkane.
Prowadzi sie nieźle. Powymieniałem gumy, łączniki itp pierdoły ( śmieszne ceny) Zera kanapowatości. Przyjemnie się prowadzi.
Jest dobrze. Na początku miałem problem z wyczuciem końca tyłu auta (kombi) w lusterkach bocznych
Brak regulacji kierownicy. Bardzo mi to przeszkadza. Jak tylko trochę podwyższę fotel to koło kierownicy zasłania górę zegarów. Trochę porażka wszystko się reguluje poza kierownicą i to jest chyba we wszystkich starszych omegach.
Mam automatyczną klimę dwustrefową.
Miejsca dużo. Jedno co wkurza to wystający plastikowy nawiew na tył. Wiele razy zdarzało się go pasażerom z tyłu kopnąć przy wsiadaniu lub wysiadaniu. Potem trzeba to składać do kupy. ;) Nie wozić z tyłu dzieciaków i teściowej bo połamią :D
Powinno być ciszej.
Gaz, tanie części eksploatacyjne, kupa części używanych z anglików, wszystko typowe, co chcieć więcej? Jedno co mnie przeraża jak pomyślę o elektronice w aucie.
Zespawała się żaróweczka w lampce podświetlenia progu w tylnych prawych drzwiach w wyniku czego trochę przysmażył sie kabelek do niej. Robił zwarcie i walił bezpiecznik, a to ten sam bezpiecznik co steruje centralnym zamkiem. Regulacja linki ręcznego tak zardzewiała, że jest nierozkręcalna.
Nic

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]