Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

Jaskuł, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1997
Opel Omega B Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1994-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : samochód do wszystkiego tylko nie do codziennej miejskiej jazdy (ze względu na gabaryty i zużycie paliwa które jest dość wysokie w mieście, nawet i 10l/100km;) można w nim mieszkać! jak na samochód tej klasy eksploatacja nie jest zbyt droga a ceny części rodem z biedronki;)
bardzo udane auto, szkoda że już ich nie produkują, Omega w niczym nie ustępuje Passatowi a pod wieloma względami jest nawet lepsza
wystarczająca, w mieście nie muszę za dużo wachlować lewarkiem
czasami mam wrażenie że dwójka wchodzi troszkę opornie, zwłasza kiedy próbuję szybko rozpędzić auto. ale myślę że to tylko kwestia wyczucia
tylny napęd, dobre rozłożenie masy, dopracowane zawieszenie sprawiają że na zakrętach samochód idzie jak po sznurku:) i zero przechyłów na zakrętach!
szkoda że jak w większości współczesnych aut w ogóle nie widać maski. utrudnia to trochę manewrowanie, zwłasza komuś kto nie miał do czynienia z takim kolosem;) mocno pochylona przednia szyba i odsunięte do przodu przednie słupki sprawiają że można się trochę poczuć jak w vanie. duży plus za lusterka
wszystko pod ręką, deska rozdzielcza nie przeładowana przyciskami, lampkami i innymi bajerami. nie wszystkie przyciski i przełączniki są podświetlane ale mimo to bardzo łatwo na nie trafić. po zakupie auta od razu było wiadomo co gdzie jest i jak obsługiwać. dziś już nie produkują tak przyjaznych dla kierowców samochodów
zimą po kilkuset metrach w samochodzie się robi ciepło, latem klima pracuje bardzo cicho i wydajnie. nic dodać nic ująć
nie słyszałem żeby ktokolwiek kogo wiozłem narzekał na brak miejsca :)
w samochodzie naprawdę głośno robi się dopiero powyżej 140km/h
cóż, moc i masa robią swoje ale i tak jestem zaskoczony na plus, myślałem że będzie gorzej
nie jest to zbyt ceniony samochód, a szkoda bo ma naprawdę wiele do zaoferowania. polecam!
jak na razie miałem tylko urwany rygiel od drzwi kierowcy, zacinający się ogranicznik drzwi i uszkodzony mechanizm podnoszenia prawego fotela
uszkodzony czujnik temperatury silnika raz uniemożliwił mi odpalenie auta i musiałem się ratować lawetą

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

8,9