Ocena kierowcy - Opel Omega B Sedan

kristof, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1995
Opel Omega B Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW 1994-2002 - Oceń swoje auto
Jak juz pisalem omega to nie samochod na wyscigi ale swoje tez potrafi,auto jest stworzone przedewszystkim na dlugie rodzinne wypady,jest wrecz luksusowa i daje spora satysfakcje z jazdy!Wyposazenie omegi to klasa wyzsza,duza i wygodna deska rozdzielcza z komputerem,wszystko pod zasiegiem reki!jedynym mankamente to malo schowkow!Ogolnie samochodzik super godny polecenia!!
..Ja jezdze omega b2.0 16v sedan(bez gazu)i musze przyznac ze osiagi sa nie zle jak na ta mase(1600kg)wczesniej mialem audi 80 b4 2.0(116km)i powiem szczerze ze omega lepiej przyspiesza i jest bardziej elastyczna choc jest ciezsza ok 300 kg. Silnik omegi pracuje dobrze,nie jest to wyscigowka ale 11 sekund do 100km/h to calkiem niezle max predkoscia jaka jechalem to 215 km/h
Wszystkie biegi wchodza lekko,czasem przy zimnym silniku jedynaka troszke ciezej ale ogolnie jest ok!nie wiem jak jest w automacie,ale ja ze swojgo manuala jestem b.zadowolony
Omege dorownuje klasie wyrzszej jesli chodzi o konfort jazdy..super trzyma sie drogi,naped na tyl to idealne rozwiazanie w tym aucie!Uwarzam ze omege nie ustepuje konfortowi jazdy bmw czy mercedesowi!
Widocznosc omegi nie jest naj lepsza z tylu mozna zabrac cos na tylni zdezak,ale z przodu jest ok!
Moja omega jest bez klimy,ale nie narzekam,szyba z przodu strasznie paruje ale po wlaczeni nawiewu jest ok! Zima jest cieplo,spokojnie mozna jezdzic w podkoszulce..cieplo robi sie juz po 10 minutach,latem jest gorzej jak w kazdym aucie bez klimy!
490cm dludosci,1775 cm szerokosci i 1450 cm wysokosci robia swoje:))!auto olbrzymie dla wszysykich pasazerow,prawie mozna po nim biegac! Mnostwo miejsca!Jak ktos ma 5 osobowa rodzine auto to auto jest wlasnie dla niego!!
do 140 km/h jest super,ale juz blizej 200 jest glosniej,ale spokojnie da sie rozmawiac w samochodie!
Jesli chodzi o ekonomicnosc to b duzo zalezy od kierowcy!jesli ktos jezdzi spokojnie i nie kreci omegi do 5-6 tys.obr.na nizszych biegach to jest w miare przyzwoicie!W miescie przy spokojnej jezdzie bez gwaltownych przyspieszaen monza zmescic sie w 9-10 litrach(benzyna) Trasa to juz inna bajka 140-180km/h 8litrow!wiec nie ma co narzekac! nie wiem jak jest z klima,bo nie mam!
Mysle ze jak na ta klase auta z bogatym wyposazeniem to ceny sa niewielkie a nawet smiezne!za te same pieniadze mozna kupic 10 letniego golfa 3,13 letnia audi...le zadne z tych aut konfortem i funkcjalnoscia nie zbliza sie do omegi!
..jest pare drobiazgow,a przedewszystkim kontrolki,ale ceny nie sa wysokie!wiec mysle ze mozna ten temat pominac !
...omege mam juz 5 lat i nic powaznego nie musialem naprawiac!jesli ktos zaraz po kupnie auta zrobi dokladny przeglad i wymieni male drobiazgi to pozniej moze zaoszczedzic i czasu i pieniedzy! Ja mysle ze.."jak kto dba to i ma"

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

9,7