Opel Sintra - Oceń swoje auto

lista silników Opel Sintra

Oceny Opel Sintra

2% lepiej niż w segmencie Vany (4,12)

dodano 16.02.2014 22:30:58 przez

Sintre posiadam nie cały rok. Założyłem sekwencje butle pod samochodem tak ze nie traciłem miejsca w srodku. Samochod bardzo pakowny i uniwersalny. Ceny cześci bardzo tanie naprawic można wszystko kombinerkami na lewarku jest to model który dzieli większośc części z amerykanskimi autami oprócz silnika i skrzyni. Blacha ocynkowana korozja pojawia się jedynie na zewnętrznych progach(Koszt progu to 125zł-grosze!) Wszystko jest proste i łatwe w obsłudze. Klima działa bardzo dobrze nawiew ma 5 biegów. Sterowanie nawiewem jest sterowana pneumatycznie nie ma żadnych linek itd. Problemy mogą pojawiac się z centralnym zamkiem szczególnie z pilotami w kluczyku które zdychają smiercią naturalna po pewnym czasie ale bez problemu można zamienic centralke na uniwersalną za 60zł z dwoma kluczykami. Wnętrze proste jak to w oplach z tamtego roku 7foteli można się rozłożyć ponadto fotele przednie się odkręcają do tyłu można robić imprezke albo wypiąć fotele z tyłu wrzucić materac i jechać gdzieś we dwoje(materac się mieści). W środku jest cicho oprócz szumu wiatru jest bardzo dobrze wygłuszony silnika nie słychać praktycznie wcale przy każdej prędkości. Skrzynia jest dobrze zestrojona na piątym biegu można jechać zarówno 50 jak i 190 km/h tyle najwięcej wycisnąłem w nocy na pustej drodze. Sintra prowadzi się jak trochę większa astra ma dobry promien zawracania duże lusterka ułatwiają manewrowanie w ciasnych miejscach. Zawieszenie bardzo trwałe od kupna nic nie robiłem nie wiem czy poprzednik coś robił ale ceny zawieszenia też sa na zadowalającym poziomie. Ogólnie jak ktoś upora się z typowymi drobnymi usterkami tego modelu bedzie jezdził komfortowo i długo te silniki osiągają przebiegi rzędu 500000 bez remontu bez brania oleju itp. Polecam wszystkim którzy szukają vana do jazdy i nie chcą wydawać majątku na serwis i paliwo, apropo spalania też jestem milo zaskoczony ponieważ na trasie można zejsc poniżej 10l lpg, w czasie silnych mrozów na krótkich odcinkach przy jezdzie na trzecim biegu po oblodzonej drodze spaliła mi 13l jak na te mase to rewelacja.

dodano 12.05.2011 19:57:26 przez

Wiele informacji znajdziecie po wpisaniu "opel sintra 24" Warto dbać o pasek rozrządu, który - według instrukcji - należy wymieniać co 120 tys. km, ale dla bezpieczeństwa lepiej skrócić ten okres, np. do 75-90 tys. km. Ten siedmioosobowy, duży van był produkowany w USA. Zadebiutował w roku 1996, a jego produkcja zakończyła się zaledwie 4 lata później. W Polsce nie zrobił kariery. Przyczyną była oczywiście bariera celna - jego cena nie byłaby konkurencyjna. W Europie też poszło mu nie najlepiej. Krytykowano fatalne wyniki prób zderzeniowych oraz zbyt miękkie zawieszenie. Na rynku wtórnym Sintra prezentuje się zaskakująco korzystnie. Jakość wykonania nie budzi zastrzeżeń - niektórzy uważają, że auto jest mniej awaryjne od innych, bardziej popularnych modeli Opla. Nie bez znaczenia są także relatywnie niskie ceny egzemplarzy używanych. Na korzyść Sintry przemawia także oplowski silnik 2,2 1, który pasuje tu znakomicie. Cieszą niskie zużycie paliwa i niezła kultura pracy. Samochód spala 6,5-11,51/100 km. Po montażu instalacji gazowej (silnik wymaga sekwencyjnego wtrysku) auto staje się naprawdę ekonomiczne.

dodano 10.11.2011 19:20:26 przez

Wart uwagi zdecydowanie, jeden z najtańszych i najoszczedniejszych Vanów na rynku. Wnetrze proste bez fajerwerków, ale praktyczne. Silnik dynamiczny na wysokich obrotach, na nizszych-rzędu 2000obr/min to słabo, ale za to oszczedny(to miłe zaskoczenie dla mnie) Motor chodzi bardzo cicho,momentami aż za. Karoseria ocynkowana więc o rdzy nie ma mowy. Jeżdziłem Voyagerem 96r. i mam porównanie do Sintry, tak więc Voyager jest ładniszy w środku,lepiej wykończony, na zewnątrz też wygląda bardziej dynamicznie,ale za to pod względem ekonomiki to Sintra bije chryslera na głowe,a wygląda tez nie najgorzej ;) Sintra ma jeszcze jeden ogromny plus: rozsuwane drzwi-swietne rozwiązanie, Sharany itp. Vany z normalnymi drzwiami,są niepraktyczne i wnetrze jest mało dostepne.

dodano 05.09.2010 20:01:40 przez

Dobrze się trzyma w zakrętach, dużo miejsca z przodu i z tyłu, fajny bajer z siedzeniami.W zestawieniu 5 foteli bardzo duży bagażnik (pojemność dwie istoty żywe lub cztery martwe).Jestem bardziej niż zadowolony z zakupu.Samochód wart jest swojej ceny.Bardzo korzystna relacja ceny do komfortu jazdy, zaskakująco przyjemny w prowadzeniu i dynamiczny pojazd, nie męczący kierowcy ani pasażerów nawet w długich trasach.Jeśli jest zadbany to będzie niezawodny.Całość ocynkowana maska aluminiowa.Z cześciami do 2.2 benzyna żadnych kłopotów ceny normalne jak w innych modelach opla.Spalanie lpg w Trójmiejskich korkach 14-15l/100km

dodano 24.10.2010 14:25:41 przez

Silnik mocny, 200 KM, więc nie ma na co narzekać, mimo dużej masy i automatycznej skrzyni to zbiera się dobrze, a przy włączonym trybie sportowym to wgniata w fotel. Spalanie z gazem jest rozsądne jak na taką pojemność. Było by wszystko dobrze, gdyby się nie psuł. Podejrzewam, że nie służy mu poprostu instalacja, a poza tym mechanicy nie bardzo znają ten samochód i wiedza jak sie do niego zabrać. Nawet w ASO.

dodano 10.08.2006 14:41:33 przez

auto kupiłem od handlarza który ukrył kilka usterek z którymi jakoś sobie poradziłem i tu przestroga, nie korzystajcie z serwisu opla bo zostaniecie w samych skarpetkach korzystajcie z zamienników lub serwisu amerykańskich samochodów dla przykładu piasta przednia w oplu kosztuje 1900 zł a od amerykańca 890 zł sprężyny są po 200 zł Ogólnie bardzo fajne ,wygodne i pakowne auto ,tylko trzeba założyc gaz

dodano 07.04.2006 22:29:54 przez

Kto tym vanem nie jechal nie zrozumie, kto nigdy nie mial vana sintre niech kupi na koncu bo jak od niej zacznie to napewno nie zmieni. Rodzina 5 osobowa plus bagaz na wczasy zagranica z wlasnym prowiantem to dla tego autka nic, poprostu ginie w bagazniku. 7 osob nawed na dlugiej trasie ma wygodnie. Przewoz szafy to pryszcz, pralka i lodowka tez wejdzie.

dodano 03.04.2007 14:37:28 przez

Świetne autko na rodzinne wypady jak i do codziennego uzytku. Doskonale pokonuje nasze krajowe drogie wycielane dziurami. Swietnie radzi sobie ze slalomami jakie trzeba wykonywac aby sobie nie zniszczyc zawieszenia. Autko na 5+ Jakby ktos mial jakies pytania to mozna smialo pisac. Chetnie pomoge sklep@drumcenter.pl

dodano 27.05.2006 10:02:58 przez

wielki wygodny-kopyto jak osobówka tylko troche wiecej przy tym pali-no ale rozpedzic prawie 2 tony to co sie dziwic-jak przy wrzucaniu 2 biegu kumpel uslyszal jeszce pisk opon to byl w szoku---polecam osobom ustatkowanym z miare portfelem na paliwo-jesli zawsze tankujesz za 50pln to daruj sobie -szkoda auta-

dodano 09.07.2009 11:59:11 przez

ELEGANCKI VAN , RODZINNY, ODSUWANE DRZWI PO OBU STRONACH SUPER WYGODA!! POLECAM JAK NAJBARDZIEJ . DAŁBYM Z CZYSTYM SUMIENIEM 5+ ALE MÓGŁBY BYC MOCNIEJSZY SILNIK, I LEPSZY DOSTĘP DO CZĘŚCI, POMIMO TEGO KOCHAM TEN WÓZ I POLECAM JAK NAJBARDZIEJ NIC LEPSZEGO ZA TE PIENIADZE NIE KUPISZ. POZDRAWAIM.

Pewne oferty od dealerów

Infiniti FX S Pre

Infiniti FX S Pre

Rocznik: 2013. Przebieg: 32 200 km. Silnik: 3.0 olej napędowy.

Cena: 280 850 zł  ►  219 000

Zyskujesz 61 850Zobacz szczegóły »

Nissan Pathfinder 2,5D SE

Nissan Pathfinder 2,5D SE

Rocznik: 2013. Silnik: 2.5 olej napędowy.

Cena: 191 300 zł  ►  134 900

Zyskujesz 56 400Zobacz szczegóły »

Nissan Murano PREMIUM

Nissan Murano PREMIUM

Rocznik: 2013. Silnik: 2.4 olej napędowy.

Cena: 224 100 zł  ►  168 000

Zyskujesz 56 100Zobacz szczegóły »

Nissan Navara 2,5D 190[KM] SE I-WAY PLUS cena netto 81 200 zł

Nissan Navara 2,5D 190[KM] SE I-WAY PLUS cena netto 81 200 zł

Rocznik: 2013. Przebieg: 20 km. Silnik: 2.5 olej napędowy.

Cena: 150 400 zł  ►  99 900

Zyskujesz 50 500Zobacz szczegóły »

Dowiedz się więcej o Opel Sintra

Opel Sintra 140