Ocena kierowcy - Opel Sintra

lsuch@gazeta.pl, 15 lat temu
Silnik 3.0 i V6 24V 201KM 148kW
Rok produkcji 1998
Opel Sintra 3.0 i V6 24V 201KM 148kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Kultura pracy i spalanie to każdego nowego właściciela miło zaskoczy.
Inne : Brak na rynku silników tylnej wycieraczki, na szczęście byłem w USA i dostałem :)
Super tanie w zakupie i użytkowaniu auto rodzinne. Prawdziwie rodzinne, a nie jak inne budowane na płytach podłogowych mniejszych aut. Nawet posiadacze następcy (zafiry) mówią, że 3 rzędy pełnowymiarowych siedzeń to jest coś super.
Silnik 3.0 V6 to po prostu muzyka dla uszu i przyjemność z jazdy. Zapas mocy i automatyczna szkrzynia pozwalają zapomnieć, że wyprzedzanie jest niebezpiecznym manewren na drodze. Wciskasz gaz i oglądasz innych we wstecznym lusterku. nie znaczy to to, że jeżdżę jak P(e)H; (przedstawiciel handlowy);)
W mojej ocenie skrzynia jest bardzo dobrze zestrojona z silnikiem, nie używałem jeszcze opcji sport, ale tylko dlatego, że nie muszę tego robić.
Wszystko działa poprawnie, szkodda tylko, że łożyska przedni i tylne dostępne tylko z importu za ceny z kosmosu, chociaż ostatnio spadły z 1000 do 400 :)
Nie wiem czego nie można z tego auta zobaczyć, lusterka wielkie jak w ciężarówce i za to je lubię. Jak oglądam inne samochody to znajomi już wiedzą, że powiem "ale małe lusterka". :) Odsuwane drzwi boczne zadecydowały o zakupie. REWELACJA.
Miałem problem z rezystorem od wentylatora, ale wymieniłem go na rezystor z audi i mam regulacje obrotów. :)
NIe muszę robić losowania co zabieramy na wakacje i czyj rower. Ładujemy wszystko oprócz zimowych rzeczy. I tak zostaje jeszcze miejsce.
Słychać czasem jak opony hałasują po asfalcie.
To jest rzecz, która kompletnie mnie zaskoczyła in plus. Poprzednio miałem 2l leganzę w automacie i paliła po mieście tyle samo co teraz sintra 3.0 V6. NIESAMOWITE.
Muszę jeszcze wymienić uszczelki pokryw zaworów bo ciekną, ale to przypadłość designu opla (leganza też to miała i pochodzi od opla ). Nie działa u mnie pneumatycczne zawieszenie, pewnie problem jest na kablach, bo pompkę sprawdzałem i jest OK. Miałem wyciek z tylnego amortyzatora i całe szczęście, że pracuję w koncernie, które produkuje amortyzatory to nie miałem problemów z dostaniem w dobrej cenie ;) Przestał mi świecić ostanio wyświetlacz komputera i wszyscy proponowali mi naprawę lub używany, a przyczyną były spalone żarówki podświetlenia :))))
Piszę o tym jako poważnej usterce, ale.... Kupiłem to auto z Niemiec. Na liczniku było 146000, ale przy zmianie przebiegu na 150000 nagle zrobiło się 250000 i dalej liczy kilometry poprawnie. Ale jaki jest prawdziwy przebieg to tylko sintra wie. Ponieważ nie z nią żadnych poważnych problemów to nie mam o to do poprzedniego właściciela pretensji, ale gdybym to wiedział to więcej bym utargował :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i V6 24V 201KM 148kW [l/100km]

11,6