Ocena kierowcy - Opel Vectra B Hatchback

Piotrek, 14 lat temu
Silnik 2.0 DTI 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 2000
Opel Vectra B Hatchback 2.0 DTI 16V 100KM 74kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : - Pompa paliwa- prawdopodobnie przez to ze zatankowalem 3 razy z rzedu w Auchan. To bylo moje ostatnie tankowanie na tej stacji. Za regeneracje zapłaciłem 2500 zł, gdyby nie robota po znajomosci, koszt byłby wiekszy, bo trzeba do tego dojsc.
Ogolnie auto niezmiennie podoba mi sie caly czas. Wnetrze jest bardzo ladnie wykonczone. Mam bogatsza wersje, drewno, klimatronik, 4x el. szyby, el. lusterka, chromowane dodatki, multifunkcyjna kierownica, skórzana, podłokietnik, i rozne dodatki. Z zewnatrz wersja po liftingu, z klamkami w kolorze nadwozia i oryginalnymi 15\" alufelgami. Do tego ładny spoiler Irmscher i auto w kolorze srebrnym wyglada naprawde bardzo rewelacyjne. Poza wystepujacymi usterkami, ktore opisałem auto rewelacyjne. Zaleta jest dostepnosc ewentualnych czesci oraz koszta ekslopatacji.
Kultura pracy OK, silnik chodzi równo.
Nie mam żadnych problemów ze skrzynią. Ocena 5
Samochód dobrze się prowadzi, ale w zawieszeniu zawsze jest coś do wymiany. Zrobi sie jedno, a drugie sie odzywa. Najlepiej wymienic komplet i miec glowe spokojna.
Za kierownica widac wszystko. Jak dla mnie bardzo dobrze. Zreszto nie znam auta, w ktorym bylo dla mnie zle.
Auto ergonomiczne. Miejsca starczy dla kazdego, zarówno dla pasazerów z tyłu jak i z przodu, a takze bagaznik wystarcza na przewiezienie czegos wiekszego.
Wersja z klimatronikiem. Klima działa bardzo dobrze, chłodzi,że aż ciezko wysiedziec latem. Jednak jesli chodzi i klimatronik to zdazylo mi sie ze czasem diody podswietlenia nie działały. Raz sie spalila- koszt? Ok 50 gr.
Dla mnie bardzo dobrze. Zarówno z przodu jak i z tyłu. Z tyłu nigdy nie jechalem w długa trase, ale jak na ta klase to wszystko ok.
Nigdy nie bylo dla mnie za glosno. Ale w porównaniu z Audi A4 2002 r to jest na prawde duzo cieszej.
Zuzycie paliwa w granicach 6 litrów. Czasem zdaza mi sie ciagac przyczepke i mimo tego wynik za duzo sie nie zwieksza.
Za tą cenę w takim roczniku i wyposazeniu na prawde ciezko znalezc lepsze auto. Moge polecic innym uzytkownikom.
Jesli chodzi o drobiazgi to jest na prawde przyzwoicie. Z drobiazgami we wnetrzu nigdy nie mialem wiekszych problemów
Zaraz po kupnie wywalilem kilkaset zł, a mianowicie: - przepływomierz (zanim do tego doszedłem to wywalilem kilka stówek za dojscie do problemu, w roznych stacjach kilka wersji i za kazda niepotrzebna jak sie okazywalo naprawe trzeba bylo zapłacic)- Koszt przepływomierza ok 800 zł - Pompa paliwa- prawdopodobnie przez to ze zatankowalem 3 razy z rzedu w Auchan. To bylo moje ostatnie tankowanie na tej stacji. Za regeneracje zapłaciłem 2500 zł, gdyby nie robota po znajomosci, koszt byłby wiekszy, bo trzeba do tego dojsc. - wystepowały problemy z moca- tryb awaryjny- okazało sie ze był dziurawy przewód - problemy z kontrolka Air bagów. Kilka stów za podłączenie komputerka i zdiagnozowanie. - Ogolnie to auto kupiłem po \"małym wypadku\". Jednak to bylo cos powazniejszego, i mysle ze dlatego stad te usterki.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DTI 16V 100KM 74kW [l/100km]

5,9