Ocena kierowcy - Opel Vectra B Kombi

demo, 15 lat temu
Silnik 1.8 16V ECOTEC 125KM 92kW
Rok produkcji 2001
Opel Vectra B Kombi 1.8 16V ECOTEC 125KM 92kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólnie jestem mile zaskoczony. Ludzi mowią, że Opel to nie samochod i kupujac mialem mieszane uczucia. Teraz ja jezdze a ci sami ludzie naprawiaja swoje passaty TDI i A6 za grube tysiace ;-) Sorry, ale nie moglem sie powstrzymac...
Karoseria : Rdza w 7 letnim aucie to przesada.....
Inne : czasami zapalaja sie kontrolki ABs albo ukladu kontroli spalin. Po restarcie silnika jest okey.
Ogólnie super autko. Po 2 latach nic, oprócz rdzy, mnie w nim nie denerwuje.
Wydaje mi się, że silnik 1,8 wystarczy do sprawnego poruszania. Kombi to z definicji samochód rodzinny a nie wyścigówka. Nie ma problemu z wyprzedzaniem na trasie, a w mieście przecież wszyscy jeździmy równo 50km/h ;-))
Żadnych problemów. Biegi wchodzą zawsze tak jak chcę...
Idzie jak po sznurku - nowe amortyzatory. Przy podmuchach wiatru trzeba uważać, szczególnie przy prędkościach powyżej 100km/h
Tyłem parkuje "na lusterka". Po co się odwracać i nadwyrężać kark. Wymaga to jednak małego objeżdżenia i wyczucia auta.
Wszystko po niemiecku poukładane, ale jak dla mnie ładniej niż w VW (zresztą VW nigdy już nie kupie - badziew na resorach za dużą kasę). Sterowanie radiem przy kierownicy i wszystko jasne.
Czasami klima (automat) lekko wariuje. Szczególnie jak auto się solidnie nagrzeje. Po 2-3min zaczyna dmuchać. Jesien-zima koniecznie z włączoną klima! Inaczej szyby parują.
Jak dla mnie uszyty na miare.
Na równej drodze cisza, nawet przy większych prędkościach. Na dziurach i nierównościach głuche odgłosy. Zawieszenie na 100% sprawne, po wymianie. Podobno ten typ tak ma. Pisząc o odgłosach nie mam na myśli walenia zagłuszającego radio ;-)
Jeśli chodzi o spalanie to spodziewałem się, że będzie gorzej. W mieście w korkach ok. 9,5l/100km 50% miasto korki / 50% trasa ruch podmiejski, w zależności od ciężkości nogi 8-8,5l/100km 100% trasa ok.350km (dwukrotnie ten sam wynik)- 6,6l/100km, prędkości na obwodnicach do 180km/h Odczyty z komputera, wszystkie trasy z włączoną klimatyzacją.
Jakość adekwatna do ceny, a za tą cenę nic lepszego się nie dostanie z takim wyposażeniem ;-) Jeszcze jak się ma znajomego blacharza i/lub lakiernika to tylko brać ;-)
x2 przednie żarówki - tylko pianista z długimi palcami sobie poradzi.
odpukać - puk, puk - NIC

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V ECOTEC 125KM 92kW [l/100km]