Ocena kierowcy - Opel Vectra B Kombi

muniszek, 14 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1999
Opel Vectra B Kombi 1.8 i 16V 116KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przytulne, obszerne, ergonomiczne wnętrze.
Zawieszenie : Stuki z tyłu, skrzypienie z przodu - często wybijające się tuleje pływające, gumy stabilizatora, łączniki stabilizatora
Karoseria : Korozja - nadkola, rogi drzwi, miejsca pod listwą, tylna klapa pod wycieraczką
Silnik : Sterownik silnika
To moje pierwsze auto. Generalnie samochód tani w zakupie i w eksploatacji jeśli chodzi o cenę części i napraw jak również o paliwo (benzyna nie pali dużo, a LPG to już w ogóle bajka - polecam tylko sekwencję!). Za tą cenę ciężko dostać coś innego z tym wyposażeniem, a sam samochód naprawdę może się podobać mimo upływu lat. Zawieszenie dosyć komfortowe, w środku naprawdę dużo miejsca. Samochód kupiłem z pewnego źródła z przebiegiem 158tm, sprowadziłem z Niemiec. Przez 2 lata zapisywałem sobie naprawy, wymiany i koszty (w tym robocizna). Wyglądało to tak: 1. 158 tkm - rozrząd, olej, filtry - 1400 zł 2. 165 tkm - amortyzatory tył, klocki, gumy stabilizatora, tarcze przód - 1300 zł 3. 176 tkm - awaria sterownika silnika - gegeneracja koszt 600 zł 4. 180 tkm - sprężyny tył, tuleje pływ. wahacza - 450 zł 5. 190 tkm - amortyzatory przód, akumulator, świece - 850 zł 6. 192 tkm - środkowi tłumik, końcówki drążka kier., gumy stabilizatora, komplet tulei pływających, sworznie przód 7. 194 tkm - likwidacja korozji u lakiernika (powinienem to zrobić wcześniej, ale kasy było szkoda - 1200 zł) Jak widać psują się pierdoły, ale są też poważniejsze awarie. Sterownik silnika to ponoć wada fabryczna, która prędzej czy później się pojawi i samochód nie pojedzie ani metra dalej. Nawala mi coś zawór EGR, ale narazie szkoda mi kasy na wymianę. Jeśli ktoś chce mieć duży rodzinny, niedrogi samochód i zaakceptuje to, że troszkę w niego trzeba wkładać to polecam. Zapewne jednak są lepsze auta w tej cenie, bardziej niezawodne. Ja
Samochód duży, wygodny z bogatym wyposażeniem a cena niewysoka.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

6,4