Ocena kierowcy - Opel Vectra B Kombi

Maciek, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1998
Opel Vectra B Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ładny wygląd ma coś w sobie :) Dlatego cały czas ją mam i nie moge się rozstać
Więcej opla nie kupię lepiej dołożyć i kupić coś lepszego . Moze trafiłem nie najlepszy egzemplarz ale wystarczy wejsć na forum klubu vectry i poczytać że te usterki sie powtarzają i pojawiają sie inne do tego blacha tez nie jest najlepsza ale akurat u mnie nie jest źle (to chyba rekompensata za problemy z reesztą :) Plusem jest to ze auto mozna kupić za niewielkie pieniądze w tej chwili z calkiem dobrym wyposażeniem i ja sie właśnie na to połaszczylem :( Jedyny plus to linia auta mi cały czas sie podoba .
Jeśli chodzi o kulture pracy i elastycznosć to nawet pozytywnie brakuje tylko mocy przy ruszaniu ale niestety silnik lubi wysokie obroty i dopiero wkręca sie powyżej 4000 obrotów. Ale na trasie bardzo przyjemnie . Na piątym biegu mozna jeszcze z powodzeniem wyprzedzać nawet z 3 osobami na pokładzie :)
biegi czasami sie zacinają nie wchodzą precyzyjnie częste zacinani jedynki uciażliwe na skrzyżowaniach .
gdyby drogi były równiutkie było by bosko. Ale niestety tak nie jest. Poza tym zawieszenie bardzo sztywne świetne prowadzenie w zakrętach nawet przy dużych prędkościach . Nawet zimą nie mialem problemów. Ciężko wpaść autem w poślizg to naprawde duzy plus . Dużym plusem są jak dla mnie hamulce duze tarcze z przodu i z tyłu spisuja się wyśmienicie trzeba dodac ze jest to konstrukcja z polowy 90 lat w połączeniu z absem i kątrolą trakcji autko prowadzi sie bardzo pewnie.
Srednia- małe lusterka boczne dla niektórych problem dla mnie wystarczajace (sportowe :)) słaba widocznosć do tyłu ale to jest kombi więc to norma.
nie mam się do czego przyczepić no może do sterowania elektrycznymi szybami (przyciski przy drążku zmiany biegów) ale mozna sie przyzwyczaić . reszta ok bardzo intuicyjnie i wygodnie ( sterowanie radiem z kierownicy )
ogrzewanie ok. klimatronic super tylko trzeba dbać wymieniać regularnie filtr przeciwpylkowy .
fotele bardzo wygodne i z przodu i z tylu tu nie można narzekać. przestrzeń wystarczajaca dla 4 osób w 5 ciasno w kombi przyzwoity bagażnik tylko strasznie płytki.
Cicho jest tylko na trasie na równych drogach. Silnik dość dobrze wyciszony zawieszenie sztywne co odbija sie na komforcie i hałasie w autku.
Auto lubi wysokie obroty i niestety pali. około 11 litrów gazu zima około 12-13 w mieście Na trasie mozna zejść do 9 litrów
Co z tego ze tanie jak wiecznie trzeba dokładać po kilku naprawach rocznie staje sie to męczące
Wiecznie coś sie psuje . Po prostu dramat, Silnik x20xev porażka jeśli chodzi o awaryjność wieczne wymiany czujników polożenia wałka rozrządu czy obrotów wału korbowego, silnik krokowy ,termostat, pękanie kolektora wydechowego, wycieki płynu chłodzącego, kłopoty z zaworem egr. sonda lambda pompa paliwa itd. Ostatnio padła mi skrzynia a dokladnie mechanizm różnicowy to podobno wada skrzyń f18 :) załamka . Jeśli chodzi o zawieszenie to nie ma tragedii biorąc pod uwagę nasze drogi (lecą końcówki drążków i łączniki stabilizatora jak większości aut. Ogólnie zawieszenie sztywne jak dla mnie za twarde jak na polskie drogi zwłaszcza miejskie na trasie jest ok. Po mieście jest uciażliwe stukanie i pukanie i podskakiwanie ( słychać każdy dołek ) Jeśli chodzi o elektryke to ja osobiście większych problemów nie miałem (wymiana alternatora) poza wiecznie paląca kontrolką poduszek ale to podobno norma i trzeba po zimie podjechac do serwisu i wade usunąć:)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

11,0